14 kolizji i 2 wypadki. Pięć osób trafiło do szpitala. Policja podsumowuje….

Płocka policja podsumowała świąteczne dni. Na ulicach Płocka i drogach powiatu doszło do 14 kolizji i 2 wypadków. W wyniku zdarzeń drogowych do szpitala trafiło pięć osób.

Pierwszy wypadek miał miejsce w Nowym Boryszewie we wtorek 24 grudnia o godz. 7:20. – Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca pojazdem marki Fiat nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zderzając się z jadącą z przeciwnego kierunku jazdy, kierującą mercedesem – relacjonuje Marta Lewandowska, rzecznik prasowy KMP w Płocku. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziona została 32-letnia kierująca fiatem i podróżująca z nią dwójka pasażerów.

Drugi wypadek policjanci odnotowali w miejscowości Wołowa (gm. Bulkowo) w czwartek 26 grudnia o godz. 3:15. – Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca pojazdem marki Mazda z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo – tłumaczy Lewandowska. Dodaje, że szpitala z obrażeniami ciała przewieziona została 21-letnia kierująca oraz podróżujący z nią mężczyzna.