Ogromna i piękna rodzina. Prawie 800 osób na wigilii w płockiej Orlen Arenie [FOTO]

Domowa wigilijna kolacja, nastrojowy program artystyczny, prezenty od Świętego Mikołaja i najbardziej wzruszający moment każdego wigilijnego wieczoru – dzielenie się opłatkiem i dobrymi życzeniami. Tak wielka rodzina AS’a przeżywała tegoroczną Wigilię. W odbywającym się po raz piąty spotkaniu uczestniczyło prawie 800 osób.

Spotkanie odbywało się w niesamowitej atmosferze. Wspólnemu kolędowaniu towarzyszyły wzruszające chwile i setki dobrych życzeń. Tak przebiegało tegoroczne spotkanie wigilijne zorganizowane dla seniorów przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Wigilijne spotkania to jedna ze stowarzyszeniowych tradycji, w której uczestniczą seniorzy, przyjaciele, darczyńcy oraz załogi mławskich i płockich Garów Babci Krysi. – To już nasze piąte, wspólne kolędowanie. Poprzednie cztery odbywały się w Mławie. W tym roku wspólnie z seniorami z Mławy i Płocka, w jeszcze większym gronie, przeżywamy ten wyjątkowy czas w Płocku – mówił podczas tegorocznej Wigilii dla Seniorów Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności seniorów AS.

Do kolędowania dołączył płocki chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses, który pod dyrekcją Anny Bramskiej dla gości przygotował koncert kolęd. O magii świąt i najpiękniejszego wieczoru w roku śpiewała zaprzyjaźniona ze Stowarzyszeniem AS Halina Frąckowiak. – Na czas świąt życzę dużo zdrowia, spokoju, miłości. Życzę byśmy wszyscy zachowywali się codziennie tak jakby te święta trwały cały czas. Mieli dla siebie tylko dobre słowo i uśmiech – mówiła po koncercie piosenkarka.

– Dziękuję za to, że jesteście, bo wiem jak wiele serca dajecie innym – zwracał się do seniorów obecnych na wigilijnym spotkaniu prezydent Andrzej Nowakowski. – Bez was, bez babci i dziadka, żadne święta nie były by tak wspaniałe, ciepłe. Zwłaszcza Wigilia. Chcę podziękować za obecność, a stowarzyszeniu za to, że jest w Płocku, za to co robi każdego dnia. A także za przygotowanie świątecznego spotkania. Takiego w Orlen Arenie jeszcze chyba nie było – mówił prezydent składając świąteczne i noworoczne życzenia uczestnikom spotkania.

Wspólne kolędowanie wielkiej rodziny AS-a, to jak mówił Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, jedno z wyjątkowych spotkań. – Zasiadając z Państwem do wspólnej wieczerzy, chcemy przekazać życzenia, abyście nigdy nie czuli się samotni. Aby w każdym miejscu w którym się znajdziecie wokół byli ludzie, którzy was kochają i których wy kochacie. Aby na waszej drodze zawsze stawali ludzie, którzy wyciągną pomocną dłoń – podkreślał Jaros. 

Spotkanie zakończyła kolacja wigilijna przygotowana przez załogę mławskich i płockich Garów Babci Krysi. Były pierogi z kapustą i grzybami, czerwony barszcz z pasztecikami, sałatki śledziowe czy wigilijna kapusta. Nie zabrakło także świątecznych prezentów. 

Tegoroczne spotkanie odbyło się w sobotę, 21 grudnia.

Fot. Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Seniorów AS.