Sporo zmian czeka fanów Polish Hip-Hop Festival. Data, logotyp, światowe trendy… [FOTO]

W świąteczno-noworocznym okresie, organizatorzy Polish Hip-Hop Festival ogłaszają datę płockiego festiwalu oraz prezentują nową identyfikacją wizualną.

Minęło kilka miesięcy od rekordowej pod każdym względem siódmej edycji Polish Hip-Hop Festival. Prace nad kolejną organizatorzy rozpoczęli już kilka dni po zakończeniu tegorocznej, dziś – tuż przed świętami Bożego Narodzenia – ogłosili pierwsze szczegóły ósmej odsłony największego festiwalu hip-hopowego w tej części Europy.

W 2020 roku Polish Hip-Hop Festival odbędzie się w w dniach 6-8 sierpnia. Zmiana z pierwszego na drugi weekend sierpnia nie jest jedyną zmianą. Organizatorzy odświeżyli również komunikację wizualną festiwalu. W pierwszej kolejności prezentują nowy logotyp oraz typografię. Pozostałe elementy identyfikacji – jak zapowiadają – będą odkrywali stopniowo. – Logo oraz wizuale wpisują się w aktualnie panujące światowe trendy, gwarantują spójność i pozwalają Polish Hip-Hop Festival, stać się jeszcze potężniejszą marką, rozpoznawalną nie tylko w Polsce, ale i Europie – wyjaśnia Marcin Siwek, organizator PHHF.

Jedną z głównych idei płockiego festiwalu jest promowanie najlepszej muzyki hip-hopowej uznanych gwiazd gatunku oraz pomaganie nowym artystom, którzy dzięki występom na nadwiślańskiej scenie, mogą wypłynąć na szersze wody. Podkreśla, że Polish Hip-Hop Festival 2020 to gwarancja doskonałych koncertów, które zapewnią artyści z Polski i ze świata. Zapowiada, że pierwszych wykonawców ogłoszą tuż po nowym roku i, że będzie ich jeszcze więcej niż w 2019 roku.

Każda edycja Polish Hip-Hop Festival przynosiła ze sobą nowe sceny oraz strefy. Nie inaczej będzie tym razem. Wszystkie sceny zaoferują ogromne możliwości dla artystów i słuchaczy. – W 2020 wszystkie sceny będą nagłośnione najlepszym, dostępnym w Polsce sprzętem. Podobnie wygląda sytuacja oświetlenia, efektów wizualnych oraz pirotechnicznych – tu również wchodzimy na światowy poziom – zdradza organizator. – Strefa merchandise oraz food to kolejne elementy, które staramy się polepszać każdego roku. Podczas ósmej edycji, zjecie najlepsze streetfoodowe przysmaki, a w strefie merch będziecie mogli zaopatrzyć się w ubrania najbardziej znanych polskich i zagranicznych brandów. Jesteśmy przekonani, że na każdym kroku będziecie odkrywali swój ulubiony festiwal na nowo – zachęca.

PHHF to również doskonale spędzony czas poza koncertami. Co robić w czasie wolnym? – Dla wszystkich festiwalowiczów szykujemy nowe propozycje aktywności oraz formy spędzania wolnego czasu. Wraz z naszymi partnerami przygotowaliśmy niespotykane dotąd strefy aktywności – nie będziecie się nudzić! – zapewniają organizatorzy.

– To tylko część zmian, które przygotowane będą w związku z ósmą edycją Polish Hip-Hop Festival. Impreza z roku na rok jest coraz większa, jej echa sięgają już poza granice naszego kraju – zwiększa się zainteresowanie zagranicznych gości, którzy z każdą edycją kupują coraz więcej biletów. – Wkrótce ogłosimy pierwszych artystów oraz rozpoczniemy sprzedaż biletów. Do zobaczenia w sierpniu na płockiej plaży – zapowiada organizator.

Zespół prasowy Polish Hip-Hop Festival Płock życzy Wesołych Świąt oraz pomyślności w 2020 roku! 😀 

Fot. Materiały prasowe PHHF.