Młodziutki piłkarz podpisał kontrakt z Wisłą Płock

image_pdfimage_print

Kolejnym po Damianie Rasaku zawodnikiem, który zdecydował się podpisać nowy kontrakt został młody skrzydłowy Aleksander Pawlak. Od teraz umowa wychowanka Wisły Płock obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.

18-letni Pawlak do kadry pierwszego zespołu Wisły Płock na stałe włączony został przed sezonem. Co prawda jeszcze nie zadebiutował w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy, ale ostatnio trzykrotnie obecny był w kadrze meczowej drużyny Radosława Sobolewskiego. Nieoficjalny debiut w barwach Nafciarzy zanotował z kolei w październikowym sparingu z ŁKS-em Łódź (2:0).

Jesienią zawodnik wystąpił w 14 spotkaniach drugiego zespołu Wisły (11 występów w IV lidze i 3 w Pucharze Polski na szczeblu POZPN), w których zaliczył trzy asysty w meczach z: Drukarzem Warszawa (2:4), Ożarowianką Ożarów Mazowiecki (4:1) oraz Deltą Słupno (2:1).

– Bardzo zależy nam na tym, żeby w przyszłości wychowankowie Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock byli ważnymi postaciami pierwszej drużyny. Aleksander Pawlak to z pewnością jeden z ciekawszych młodych piłkarzy z drugiego zespołu, któremu w czerwcu 2020 roku kończył się kontrakt, dlatego też zdecydowaliśmy się go przedłużyć na znacznie lepszych dla zawodnika warunkach. Wiążemy z nim duże nadzieje i liczymy na to, że systematyczne treningi z “jedynką” pozwolą Aleksowi jeszcze w tym sezonie zadebiutować w ekstraklasie – skomentował kontrakt prezes klubu Jacek Kruszewski.

Fot. Wisła Płock.