Trzymajmy kciuki za młodziutkie siatkarki z Płocka. Właśnie rozpoczęły sezon

image_pdfimage_print

Pod patronatem Kinder+ Sport najmłodsze grupy siatkarskie w całej Polsce rozpoczęły rozgrywki w mini siatkówce. Stawką jest oczywiście Mistrzostwo Polski. My trzymamy kciuki za dziewczynki z MUKS Volley Płock.

Rozgrywki naszej najmłodszej grupy mini siatkówki, w której znajdują się trzy kategorie: dwójek, trójek i czwórek, rozpoczęły się 30 listopada 2019 roku od turnieju rozstawieniowego w Ciechanowie. Wystąpiły w nim drużyny dwójek i trójek. Był to turniej decydujący o lidze, w której zagra dana kategoria. W samym województwie mazowieckim, w kategoriach dwójek i trójek jest prawie 200 zespołów.

– W sumie odbyły się dwa turnieje, ale płocki klub występował w Ciechanowie i z tego co mi wiadomo, na pewno jeden zespół w dwójkach zagra w pierwszej lidze, dwa kolejne zagrają w 2 lidze – wyjaśnia Jerzy Chęciński, wiceprezesem ds. sportu w MUKS Volley Płock.

Chcąc uczestniczyć w rozgrywkach niezbędne jest wsparcie sponsorów. Klub MUKS Volley Płock jest finansowany przez Urząd Miasta Płocka, a jak to jest z mini siatkówką? – Dzięki PKN Orlen już drugi sezon możemy uczestniczyć w rozgrywkach w tej kategorii. Trzeba zauważyć, że każda grupa wiekowa, praktycznie w każdej dyscyplinie potrzebuje, oprócz treningów, meczów kontrolnych. I właśnie dzięki wsparciu finansowemu płockiego koncernu, jesteśmy w stanie wysyłać na ogólnopolskie turnieje towarzyskie najmłodsze adeptki siatkówki – mówi Jerzy Chęciński.

Wiceprezes po raz kolejny zaprasza wszystkie dziewczynki na treningi do Szkoły Podstawowej nr 22. Odbywają się one w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16:30. Trwają 90 minut. Treningi prowadzone są przez trenerów: Marzenę Wakułę i Michała Parzucha. – Każda dziewczynka, która chce spróbować swoich sił w siatkówce jest mile widziana, ponieważ grupy w danej kategorii są otwarte i w każdej chwili można do nich dołączyć – zachęca Chęciński.

Na treningach mogą pojawiać się także chłopcy z klas 4-6. A to wszystko w związku z utworzeniem sekcji siatkarzy, która od tego sezonu występuje w rozgrywkach IV Ligi Mazowieckiej. Wiceprezes podkreśla, że być może w przyszłości będziemy cieszyć się z sukcesów kolejnego płocczanina. I wspomina Bartosza Kwolka, który w kategoriach: kadetów, juniorów i seniorów był mistrzem Świata.

Łukasz Zieliński