Świecący motocyklista, Mikołajowy autobus czy… samolot. Dziś 'odpalenie’ Płockich Ogrodów Światła [FOTO]

Już po raz czwarty Płockie Ogrody Światła, przygotowane przez PKN Orlen przeniosą płocczan oraz turystów w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. W parku za Katedrą na Wzgórzu Tumskim powstała świetlna dekoracja, którą można podziwiać od dziś, czyli soboty 7 grudnia tuż po godzinie 17:00.

Warto jednak na inaugurację Ogrodów Światła wybrać się wcześniej. Bowiem imprezie towarzyszyć będą atrakcje dla całych rodzin, które zaplanowano na sąsiednim placu Narutowicza. Od godz. 15.00 będzie można spotkać w tym miejscu Świętego Mikołaja oraz odwiedzić namioty z atrakcjami. Dzieci będą mogły w nich nauczyć się przygotowywania naturalnych dekoracji świątecznych, dekorowania bombek i robienia innych ozdób choinkowych, które każdy potem będzie mógł zabrać ze sobą do domu. W programie przewidziano też robienie karmików dla ptaków oraz kartek świątecznych. Najmłodsi mieszkańcy Płocka zapewne nie ominą kuli śnieżnej, a skrzaty i śnieżynki będą częstować odwiedzających gorącą czekoladą.

Tradycyjnie ważnym punktem programu będzie ogłoszenie wyników konkursu na świąteczną kartkę PKN Orlen. Zwycięzcy zmagań plastycznych na najlepszą ilustrację kartki świątecznej koncernu odbiorą nagrody, a odwiedzający Płockie Ogrody Światła będą mogli zapoznać się z pracami laureatów konkursu. Świąteczne i bajkowe przeboje podczas wieczornego koncertu będzie można usłyszeć w wykonaniu Kasi Łaskiej. Ponadto w fotobudce zapewniona zostanie możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć, a najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych zabawach i konkursach. W tym roku paradę kolędników z palcu Narutowicza na Wzgórze Tumskie poprowadzi zespół „Dzieci Płocka”.

– Płocka iluminacja to ważny element naszego zaangażowania w życie lokalnej społeczności. Każdy z nas ma w sobie coś z wyobraźni i wrażliwości dziecka. Dlatego liczymy, że 7 grudnia na plac Narutowicza i Wzgórze Tumskie przyjdą całe rodziny. Chcemy, żeby każdy z obecnych poczuł już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – mówi Anna Ziobroń, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN Orlen.

Tegoroczna dekoracja Płockich Ogrodów Światła zachwyci nawet najbardziej wymagających. Na zwiedzających czekają między innymi: zdobione 10-metrowa choinka, wyjątkowy świąteczny zamek, a do tego niezwykłe świetliste automobile, Święty Mikołaj na motocyklu i… samolot. Wszystko uzupełniają bogato zdobione złote fotoramy w których wspólne zdjęcie będzie idealną pamiątką z tegorocznej edycji Płockich Ogrodów Światła.

Iluminacja składa się z 43 tysięcy LEDowych lampek, które gdyby ułożyć w jeden łańcuch miałyby… 14 km długości. Lokalizacja Płockich Ogrodów Światła na Wzgórzu Tumskim nie jest przypadkowa. To wizytówka miasta, nad którym góruje prawie 900-letnia Katedra i wieże najstarszego murowanego zamku na Mazowszu. Za płocką katedrą rozciąga się park z olbrzymimi kasztanowcami. Teraz stał się on scenerią dla świąteczno-noworocznych iluminacji świetlnych. Płockie Ogrody Światła w ubiegłym roku obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób – mieszkańców Płocka, powiatu płockiego oraz turystów.

Świąteczno-noworoczna iluminacja jest jednym z elementów programu „ORLEN dla Płocka”, ukierunkowanego na wsparcie lokalnej społeczności. Dekoracja będzie dostępna dla wszystkich odwiedzających przez cały miesiąc, czyli do 6 stycznia 2020 r.

Fot. DR.