Mediateka i kolejne „Mieszkania na start” będą gotowe już za pół roku [FOTO]

– Dziś sprawdzaliśmy postępy prac przy budowie Mediateki. Obiekt ma być oddany do użytku w połowie przyszłego roku. Znajdą w nim swoje miejsce m.in. zbiory specjalne Książnicy Płockiej. Będzie też wygodne miejsce do organizowania spotkań – dla porównania, sala kolumnowa Książnicy ma 100 mkw powierzchni, nowa sala będzie pięć razy większa. W budynku będzie też 12 „Mieszkań na start” – opisał w skrócie nową inwestycję prezydent Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku.

Mowa o budynku przy ul. Kościuszki 3b, do którego płocki ratusz zaprosił dziś dziennikarzy. Obiekt jest już w stanie surowym, zatem za przysłowiową chwilę będzie można do niego się przeprowadzać. Powstanie tam mediateka, czyli Dział Zbiorów Audiowizualnych Książnicy Płockiej. – Będzie tu wypożyczalnia, sala konferencyjna, część administracyjna i socjalna oraz magazyny – wymienia Hubert Woźniak z biura prasowego urzędu miasta. – W sali kolumnowej naszej siedziby często nie wszyscy goście mieścili się na spotkaniach i krzesła musieliśmy stawiać na korytarzu. Nowe sale mediateki mają większą powierzchnię i nie mają barier architektonicznych – już dziś zachęcała do odwiedzin mediateki Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej.

Nad mediateką natomiast znajdzie się 12 mieszkań, które powstaną w ramach autorskiego programu Płocka – „Mieszkanie na start”. Strefa mieszkalna powstanie na pierwszym piętrze oraz na poddaszu budynku. Lokale będą miały powierzchnię od 33 do 45 mkw. Wszystkie budowane tu mieszkania zostaną wykończone pod klucz.

Prace przy Kościuszki 3b rozpoczęły się w połowie stycznie tego roku, mają się zakończyć w połowie czerwca przyszłego roku. Koszt inwestycji to 6,8 mln zł (netto), z czego sama mediateka kosztować będzie 3,8 mln zł. Prace wykonuje Spółka Inwestycje Miejskie.

Fot. UMP.