„Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami!”. Dziś manifestacja pod płockim sądem

W całym kraju w niedzielę, czyli dziś 1 grudnia, odbędą się protesty w obronie niezawisłości sadownictwa i represjonowanych przez władzę sędziów. Manifestację zapowiedziano także w Płocku. Odbędzie się o godz. 16 na Placu Gabriela Narutowicza.

– To już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa – napisali organizatorzy płockiej manifestacji. – Pokażmy, że jesteśmy razem i się ich nie boimy! – apelują. Protest w Płocku organizuje Wolne Miasto Płock.

Pomysłodawcami manifestacji w Polsce jest sędziowskie stowarzyszenie Iustitia. „W niedzielę o godz. 16 wyjdźmy na ulice. Sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, Polki i Polacy, chodźcie z nami” – wzywają sędziowie. Akcja odbędzie się pod hasłem: „Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami!”.

Dalej stowarzyszenie w swoim apelu pisze: „Z szykanowaniem polskich sędziów mamy do czynienia już od 4 lat. Używano wszelkich możliwych narzędzi: najpierw była słynna kampania bilboardowa, mająca zniszczyć ich wizerunek, potem rozwiązania ustawowe w celu podporządkowania sędziów politycznej władzy, a także kupowanie przychylności sędziów rozmaitymi stanowiskami, wreszcie uruchomienie rzeczników dyscyplinarnych i neoKRS. A do tego wszystkiego jeszcze obrzydliwy hejt, którego źródło było w Ministerstwie Sprawiedliwości”.

Fot. amnesty.org.pl