Płocka Karta Mieszkańca coraz bliżej. Komunikacja Miejska podpisała umowę

image_pdfimage_print

Komunikacja Miejska podpisała umowę z gdyńską spółką qb, której zadaniem będzie wprowadzenie Płockiej Karty Mieszkańca. Zaoferuje ona płocczanom szereg korzyści.

– Spółka qb ma doświadczenie w realizacji programów lojalnościowych. Wdrażała m.in. Gdańską Kartę Turysty, Gdańską Kartę Mieszkańca, czy Kołobrzeską Kartę Mieszkańca – tłumaczy Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza. Komunikacja Miejska podpisała z gdyńską firmą umowę na realizację Płockiej Karty Mieszkańca w miniony czwartek. Koszt realizacji płockiego programu sięga blisko 1,3 mln zł.

– Plan zakłada, że Płocka Karta Mieszkańca będzie na razie aplikacją na telefon i zacznie funkcjonować w połowie przyszłego roku. Choć system będzie gotowy już na wiosnę. Ale musimy go zintegrować z programami obsługującymi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Strefę Płatnego Parkowania, Książnicę Płocką, Płocką Orkiestrę Symfoniczną, Miejski Ogród Zoologiczny i kluby sportowe: Wisłę Płock i SPR Wisłę Płock – wyjaśnia Woźniak.

Dodaje, że w aplikacji znajdą się również pakiety: Seniora i Płocka Karta Familijna 3+. – Dlatego, że lista podmiotów, które zaoferują płocczanom wiele korzyści jest bardzo długa, testy systemu Płockiej Karty Mieszkańca potrwają kilka miesięcy. A to dopiero początek – zapowiada.

Fot. UMP.