Od jutra Aleje Jachowicza przejezdne. Sporo zmian!

image_pdfimage_print

W sobotę 30 listopada po południu przebudowywany odcinek Alei Jachowicza w Płocku zostanie udostępniony kierowcom i pieszym do ruchu. Na przebudowanym fragmencie alei kierowcy w kierunku Podolszyc i Warszawy pojadą po trzech pasach ruchu do jazdy prosto. To nie jedyna zmiana, która czeka kierowców na nowo wyremontowanej ulicy.

– W Alejach Jachowicza powstał nowy prawoskręt w al. Kilińskiego. W ramach przebudowy przystanek KM wraz z nową zatoką jest na wysokość wlotu w ul. Obrońców Płocka – dzięki temu rozwiązaniu autobusy nie będą tamowały ruchu – wyjaśnia Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza. Dodaje, że za skrzyżowaniem Alei Jachowicza i alei Kilińskiego jezdnia jest przebudowana i nie ma wydzielonego prawoskrętu na stację paliw. – Zjazd będzie możliwy z pasa służącego do jazdy na wprost. Wydłużone są także lewoskręty zarówno w ul. Dworcową jak i w ul. Otolińską – tłumaczy.

Kozłowski zastrzega jednak, że po sobotnim otwarciu Al. Jachowicza nie będzie można wjechać jeszcze w al. Kilińskiego. Podkreśla, że od poniedziałku 2 grudnia – na kilka dni – zostanie zamknięte skrzyżowanie al. Kilińskiego z ul. 3 Maja. Drogowcy będą tam jeszcze prowadzić ostatnie prace bitumiczne. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, to w weekend 7-8 grudnia otwarta zostanie również al. Kilińskiego dla ruchu na odcinku od al. Jachowicza do ul. Sienkiewicza.

Fot. UMP.