W piątek podpisanie umowy na budowę płockiego stadionu. Wszyscy są zaproszeni!

image_pdfimage_print

Prezydent Andrzej Nowakowski zaprasza kibiców na uroczyste podpisanie umowy na budowę nowego stadionu dla Płocka. Wydarzenie odbędzie się przed meczem PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock – Lech Poznań, czyli w piątek 29 listopada o godz. 20.15 na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku.

W piątek 29 listopada zatem każdy może stać się świadkiem zapisania kolejnej karty historii Płocka i Wisły Płock. Przed pierwszym gwizdkiem w meczu Wisła Płock – Lech Poznań na stadionie piłkarskim Wisły Płock im. Kazimierza Górskiego w Płocku, prezydent Andrzej Nowakowski podpisze umowę na budowę nowego stadionu z firmą Mirbud S.A.

Płocki ratusz zaprasza kibiców na to wydarzenie.  – Wisła Płock będzie miała stadion na miarę XXI wieku. Konsekwentnie zmierzamy do tego celu, a kolejnym ważnym krokiem jest podpisanie umowy z wykonawcą. To historyczna chwila dla środowiska sportowego i społeczności naszego miasta – zapowiada prezydent Andrzej Nowakowski.

Gruntowna modernizacja obiektu to ogromne wyzwanie, zarówno pod względem prawnym, organizacyjnym, jak i finansowym. Pierwszym etapem było opracowanie koncepcji nowego stadionu, później przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego, a następnie przeprowadzenie skomplikowanej procedury wyboru wykonawcy. W wyniku zakończonego przetargu realizację przedsięwzięcia powierzamy firmie Mirbud ze Skierniewic. Wykonawca ma 36 miesięcy od podpisania umowy na zaprojektowanie i zbudowanie nowego stadionu przy ul. Łukasiewicza 34. Firma będzie musiała także uzyskać pozwolenie na jego budowę oraz na użytkowanie.

Inwestycja będzie prowadzona w taki sposób, by nie przerywać ligowych rozgrywek. Trybuny będą kolejno rozbierane i budowane, a piłkarze będą mogli bez przeszkód rozgrywać mecze przy Ł34. Nowy stadion będzie mieć 15.004 miejsca, wszystkie znajdą się pod zadaszeniem. Do tego powstaną nowoczesne szatnie – dla głównej drużyny, a także dla drużyn młodzieżowych i seniorów, pomieszczenia administracji i zaplecze techniczne: magazyny na sprzęt sportowy oraz materiały do utrzymania boiska. Powstanie także nowoczesne oświetlenie płyty boiska umożliwiające transmisje w najnowszych technologiach telewizyjnych. Na stadionie będą nowe strefy – dla najbardziej zagorzałych fanów Wisły, rodzinna, VIP, medialna. Stadion będzie wyposażony w nowoczesny monitoring, nagłośnienie oraz zaplecze gastronomiczne i sanitarne dla kibiców. Z obecnego stadionu zostanie tylko podgrzewana murawa z odwodnieniem. Koszt budowy obiektu to prawie 166,5 mln zł.

Kibice, którzy przyjdą 29 listopada 2019 roku na mecz naszych piłkarzy z Lechem Poznań będą świadkami tego ważnego wydarzenia – podpisania umowy z wykonawcą. Mamy nadzieję, że spotkamy się w tym, a nawet szerszym, gronie za trzy lata na otwarciu nowego stadionu przy Łukasiewicza 34! – czytamy w zaproszeniu z Urzędu Miasta Płocka.

Fot. Wizualizacja (UMP).