Remontów płockich ulic ciąg dalszy. Które będą zamknięte, a które otwarte?

image_pdfimage_print

Prace budowlane w Płocku nie zwalniają. Niektóre remontowane ulice będą zamykane, inne otwierane – ku uciesze kierowców. Czas się przygotować na utrudnienia, ale i kilka ułatwień. 

W poniedziałek 25 listopada zamknięty będzie 300-metrowy odcinek ul. Kolejowej, leżący między ostatnimi zabudowaniami Radziwia, a stacją paliw. – Ciężko jest określić precyzyjnie czas zamknięcia, ale należy liczyć się z tym, że okres ten rozciągnie się do trzech miesięcy. Potem przyjdzie czas na kolejne odcinki, aż do skrzyżowania ul. Kolejowej z ul. Zieloną, które także czeka w przyszłości przebudowa – zapowiada Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

Cały kontrakt dotyczący tego remontu przewidziany jest do końca czerwca. Polega on na budowie kanalizacji deszczowej, która wodę będzie odprowadzać do zbiornika retencyjnego przy ul. Krakówka. Koszt – prawie 8 mln zł z czego dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego wynosi 4 mln zł. 

– Jesteśmy już prawie pewni, że w sobotę 30 listopada otwieramy południową jezdnię Al. Jachowicza, leżącą między skrzyżowaniem z ul. 11 Listopada, a al. Kilińskiego. Prace do tego dnia się zakończą, nie będzie także już żadnych utrudnień na przebudowanym skrzyżowaniu Al. Jachowicza, Kilińskiego, ul. Dworcowej i ul. Otolińskiej – zapowiada Woźniak. 

To jednak nie koniec, Woźniak dodaje, że: – Prawdopodobnie na trzy dni – od 2 do 4 grudnia – zamknięte będzie skrzyżowanie al. Kilińskiego z ul. 3 Maja. Zostanie ono wyremontowane. Po zakończeniu prac w okolicach ul. 3 Maja, na weekend zaczynający się od 7 grudnia, otwarta będzie al. Kilińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do Al. Jachowicza.