Osobówka zderzyła się z busem. Kierowca prawdopodobnie był nietrzeźwy [FOTO]

image_pdfimage_print

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w środę, 20 listopada, o godz. 18:10 w miejscowości Bądkowo Jeziorne gm. Brudzeń Duży.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego wstępnie ustalili, że 35-letni kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w mercedesa – relacjonuje Marta Lewandowska rzecznik prasowy KMP w Płocku. Dodaje, że w wyniku zdarzenia kierujący oplem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

– W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości od 35-latka została pobrana krew do badań za zawartość alkoholu w organizmie – podkreśla.

Na terenie działania KMP w Płocku od początku roku do 31 października policjanci zatrzymali ponad 300 nietrzeźwych kierujących. Marta Lewandowska przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Apeluje również do wszystkich, aby reagowali widząc, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba.

Fot. OSP Sikórz.