Płockie Ogrody Światła rozświetlą Wzgórze Tumskie. Mnóstwo atrakcji… 'na odpalenie'

image_pdfimage_print

Do Płockich Ogrodów Światła płocczanie oraz mieszkańcy powiatu i turyści już się przyzwyczaili. Od trzech lat Wzgórze Tumskie w czasie około bożenarodzeniowym błyszczy tysiącem mieniących się wesoło światełek. W tym roku instalacja rozbłyśnie w sobotę, 7 grudnia.

Inauguracja iluminacji, czyli zapalenie światełek na choince na placu Narutowicza oraz wszystkich świetlnych dekoracji na Wzgórzu Tumskim zaplanowano na sobotę 7 grudnia na godz. 17:15. Tradycyjnie, w parku za Katedrą na Wzgórzu Tumskim stanie wielka świetlna dekoracja, która przez miesiąc (czyli do 6 stycznia 2020 r.) każdego dnia po zmroku będzie cieszyła oczy płocczan oraz turystów.

Na Plac Narutowicza warto będzie przyjść jednak przyjść już pierwszego dnia od godz. 15.00. PKN Orlen zapowiada bowiem na ten dzień mnóstwo atrakcji. Będzie zatem Święty Mikołaj, stoiska i namioty, gdzie chętni przygotują dekoracje świąteczne, udekorują bombki czy stworzą własnoręcznie inne ozdoby choinkowe, które każdy potem będzie mógł zabrać ze sobą do domu. Podczas tegorocznej edycji Ogrodów Światła można samodzielnie zrobić karmik dla ptaków oraz kartkę świąteczną. Nie zabraknie także skrzatów i śnieżynek, którzy będą częstować uczestników gorącą czekoladą. Oprócz tego organizator zapowiada mnóstwo konkursów ze świątecznymi nagrodami.

Przypomnijmy. Dotychczas płocczanie, mieszkańcy powiatu oraz turyści z innych powiatów, a nawet województw mogli podziwiać instalacje: Alicję w Krainie Czarów, Królową Śniegu i Święta 1918 roku, czyli 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Co będzie w tym roku? Niestety, Orlen, póki co, trzyma to w ścisłej tajemnicy.