Wysłużony 'blaszak’ zyskał nowe życie. Znów służy zmaganiom sportowym

Słuchacze Centrum Edukacji i uczniowie szkoły chemicznej, podobnie jak płocczanie – sportowcy amatorzy ponownie korzystają z hali sportowej przy Al. Kobylińskiego 25. Budynek otrzymał nie tylko nowy dach, ale także oświetlenie, ogrzewanie, wyremontowane zostały również trybuny dla kibiców, a nawierzchnia błyszczy od nowości.

Płockie media miały dziś okazję obejrzeć halę sportową Centrum Edukacji. Obiekt od 2017 roku był wyłączony z użytku z powodu dziurawego i przeciekającego dachu. Hala od chwili swojego powstania, czyli od 1975 roku była naprawiana tylko doraźnie, nie przeszła żadnego generalnego remontu. – Kiedy zabraliśmy się za remont tego budynku było jasne, że nie skończy się tylko na dachu, ale przy okazji trzeba będzie zająć się innymi elementami, które nie tylko zapewnią bezpieczeństwo, ale zdecydowanie poprawią komfort korzystania z hali – mówiła Jolanta Chmiel, dyrektor Biura Orlen Administracji, prowadząca i nadzorująca prace remontowe. Dodawała, że doszło zatem oświetlenie, ogrzewanie, system wentylacji oraz trybuny. – Cieszę się, że efekty tych prac, które dzisiaj oglądamy są bardzo zadowalające – podkreśliła.

– Kiedy Orlen wyremontował prawie całą halę, nie mogliśmy nie dołożyć swojej cegiełki – położyliśmy nową nawierzchnię, która jest takiej jakości, że można na niej rozgrywać wszelkiego typu profesjonalne zawody sportowe. Zresztą widać to gołym okiem – mówił z dumą Bogdan Kijek, prezes Centrum Edukacji i gospodarz obiektu. – Jeżeli tylko czas pozwala to z hali, poza uczniami naszej szkoły, korzystają także płocczanie, którzy amatorsko uprawiają sport – dodał.

– Najważniejsze, że hala sportowa, w której drużyna ręczna Wisły Płock zdobyła niejedno mistrzostwo, a przez kibiców nazywana jest „balszak areną” [z blachy wykonane są ściany hali – przyp. red.] znów wróciła na sportową mapę Płocka. To dla PKN Orlen największa radość, że uczniowie i studenci oraz płocczanie mogą znów tutaj ćwiczyć i trenować. Takie od początku było przeznaczenie hali i fajnie, że ponownie służy ona mieszkańcom naszej społeczności – mówiła z kolei Wioletta Kulpa, kierownik Działu Sponsoringu Społecznego PKN Orlen. Przy okazji oddania hali do użytku, uczniowie otrzymali także piłki do gry – nożnej i ręcznej.

Foto: Dariusz Strugała