Ogrzewalnia dla osób bezdomnych otwarta. Znajduje się przy ul. Otolińskiej

image_pdfimage_print

Od piątku, 15 listopada, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej otworzył Ogrzewalnię dla osób bezdomnych przy ul. Otolińskiej 23. Ogrzewalnia jest czynna w godzinach od 20:00 do 8:00. Przeznaczona jest dla maksymalnie 30 osób bezdomnych, które mogą korzystać z punktu sanitarnego oraz aneksu kuchennego.

Ogrzewalnia funkcjonować będzie w codziennie w okresie zimowym od godz. 20:00 do 8:00 rano, przy czym w okresie silnych mrozów istnieje możliwość otwarcia ogrzewalni całodobowo na polecenie prezydenta Płocka lub dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku.

Z ogrzewalni korzystać mogą tylko osoby niewymagające pomocy osób trzecich, które zobowiązane są do przestrzegania regulaminu placówki i zachowania spokoju. Pomoc w postaci tymczasowego schronienia w Ogrzewalni świadczona jest nieodpłatnie. Istnieje możliwość udzielenia schronienia osobom bezdomnym znajdującym się pod wpływem alkoholu, jednakże w ogrzewalni obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia oraz spożywania alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz palenia tytoniu.

Pomoc dla bezdomnych w Płocku – Straż Miejska telefon: 112 lub 24 366 03 10. Mazowiecka infolinia: 987.

Źródło i fot: UMP.