Wstrząsające nagranie. Ułamki sekund od tragedii na płockiej ulicy

Po obejrzeniu tego nagrania zaniemówiliśmy. Niestety nasi kierowcy coraz częściej są świadkami podobnych zdarzeń. Dlatego mamy do Was prośbę zachowajcie szczególną ostrożność przed pasami dla pieszych – czytamy w poście na Facebooku Komunikacji Miejskiej Płock.

W poście ponadto znajduje się film, który nagrała kamera, znajdująca się w autobusie komunikacji miejskiej. Na filmiku widzimy, jak autobus zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych na ul. Kolegialnej. Na przejazd na rolkach czekają na nim dwie dziewczynki. Po zatrzymaniu autobusu dzieci ruszają przez przejście i… dosłownie ocierają się o tragedię. Na lewym pasie, obok autobusu, pojawia się pędzące auto, a od potrącenia dzieci dzieli je ułamek sekundy. Sam widok mrozi krew w żyłach. Samochód osobowy nie zatrzymuje się, tylko pędzi dalej.

Zdarzenie nagrane przez kamerę miało miejsce w niedzielę, 10 listopada o godz. 14:46. Film przed opublikowaniem, spółka przekazała policji.

 

Kolejny raz o włos od tragedii

Po obejrzeniu tego nagrania zaniemówiliśmy. Niestety nasi kierowcy coraz częściej są świadkami podobnych zdarzeń. Dlatego mamy do Was prośbę zachowajcie szczegółną ostrożność przed pasami dla pieszych. Pokażcie ten filmik jak największej liczbie osób, może to uzmysłowi kierowcom jakie skutki może mieć chwila nieuwagi.

Opublikowany przez Komunikacja Miejska – Płock Sp. z o.o. Czwartek, 14 listopada 2019