Fontanna, place zabaw, mnóstwo roślin. Na Radziwiu trwa budowa skweru [FOTO]

image_pdfimage_print

Plac Mościckiego na płockim Radziwiu zyskuje nowe życie.  Budowlańcy nadają miejskiej przestrzeni charakteru wypoczynkowo-rekreacyjnego. Zgodnie z harmonogramem prac mieszkańcy tej części miasta już w latem przyszłego roku, będą korzystać ze świetnie wyposażonego skweru.

Dziś jest tam plac budowy, ale już latem 2020 roku, będą w tym miejscu dwa place zabaw o różnych nawierzchniach. -Posadzonych będzie dużo różnorodnych roślin: drzew, krzewów, krzewinek, bylin i traw – tłumaczy nam Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza. – Dla zapewnienia im prawidłowej wegetacji zamontowany zostanie system nawodnienia.

Na nowo powstałym placu ustawione zostaną elementy małej architektury, m.in: ławki, siedziska, kosze na śmieci i na psie odchody, stojaki rowerowe, budki lęgowe dla ptaków, stoły do gier oraz latarnie – wymienia Woźniak. Dodaje, że na tym terenie powstanie też ścieżka rowerowa, fontanna oraz toaleta. Koszt inwestycji to prawie 3,8 mln zł.

Jest to pierwszy etap prac na tym terenie. Drugim etapem jest zadbanie o posadzone rośliny. – Przez 5 lat od momentu utworzenia skweru, firma będzie zobowiązana do pielęgnacji roślin, które będą atutem tego miejsca – podkreśla Woźniak. Koszt II etapu to 615 tys zł.

Fot. UMP.