Dziewięć rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań na osiedlu Miodowa Jar [FOTO]

image_pdfimage_print

Dziewięć rodzin otrzymało dziś z rąk prezydenta Andrzeja Nowakowskiego i zastępcy ds. komunalnych Piotra Dyśkiewicza klucze do lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym przy ul. Miodowej 49.

To kolejne mieszkania wybudowane i przekazane lokatorom przez Miasto Płock z programu „Rewitalizacja osiedla budynków komunalnych wielorodzinnych osiedla Miodowa Jar”.

– W nowym bloku jest 9 lokali mieszkalnych. Trzy z nich to lokale komunalne zamienne – dla osób wykwaterowanych z budynków wyłączonych z użytkowania – na czas nieoznaczony, dwa lokale komunalne kwaterunkowe – dla osób oczekujących na zakwaterowanie – na czas nieoznaczony oraz cztery lokale z najmem socjalnym – umowa na 2 lata z możliwością przedłużenia. Gratuluję lokatorom i dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym za terminową realizację tej inwestycji – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski podczas przekazania mieszkań lokatorom.

Cztery mieszkania są trzypokojowe i mają powierzchnię 56,7 m2, dwa mieszkania o łącznej powierzchni 49 m2 posiadają dwa pokoje z aneksem kuchennym, trzy mieszkania to lokale o powierzchni 22,8 m2 obejmujące pokój z aneksem kuchennym. Lokale spełniają standardy dla nowoczesnych mieszkań kwaterunkowych. Są wyposażone m. in. w kuchnię, armaturę łazienkową, terakotę i glazurę.

– Budynek jest wyposażany w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Lokale dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich są na parterze. Do ich dyspozycji jest także podjazd. Staramy się przydzielać mieszkania tak, aby zaspokoić potrzeby osób niepełnosprawnych – powiedział Piotr Dyśkiewicz.

Na osiedlu Miodowa Jar od 2010 r. Miasto Płock realizuje program pn. „Rewitalizacja osiedla budynków komunalnych wielorodzinnych osiedla Miodowa Jar”. Program obejmuje budowę 177 mieszkań w 13 budynkach komunalnych. Do tej pory wybudowano 87 lokali mieszkalnych w 7 budynkach. 

Źródło i fot: UMP.