Szykuje się super koncert. Stanisław Soyka i Vox Singers zaśpiewają razem w Płocku!

image_pdfimage_print

“Tej nuty sentymentalnej ja się nie wstydzę” – śpiewał Stanisław Soyka na płycie “Soykanova”. Po siedemnastu latach od tego nagrania muzyk nadal nie ma zamiaru uciekać od uczuć.

W między czasie muzyk sięgał po spuściznę innych. W końcu ponownie zdecydował się na nagranie w pełni autorskich piosenek. Nie bez powodu zatytułował swój najnowszy album „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”. Taki też tytuł nosi płocki koncert artysty, którego zobaczymy w najbliższy piątek, 8 listopada, o godz. 19.00, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Tytuł troszkę przewrotny bowiem Stanisławowi Soyce towarzyszyć będzie Vox Singers – Chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Wspólnymi siłami zaśpiewają również wcześniejsze kompozycje Soyki „Cud niepamięci”, „Kiedy jesteś taka bliska”, „Na cześć księdza Baki” (do wiersza księdza Twardowskiego) i „Czas nas uczy pogody” ze słowami Jacka Cygana. Koncert odbędzie się w ramach VII edycji projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Vox Singers „Śpiewamy dla płocczan” dofinansowanego ze środków Miasto Płock.

Partnerami organizatora są: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku. A dzięki uzyskanemu dofinansowaniu wstęp na koncert jest bezpłatny. Zaproszenia na koncert rozeszły się jak gorące bułeczki i niestety już są niedostępne.

Robert Majewski.
Fot. Materiały prasowe.