W pełni zasłużona statuetka i wyróżnienie. Radosław Sobolewski trenerem miesiąca

– Niezwykle miło jest nam poinformować, że w głosowaniu przedstawicieli drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy trenerem miesiąca września wybrany został Radosław Sobolewski! To pierwsze wyróżnienie dla szkoleniowca Wisły Płock w sezonie 2019/2020 i mamy nadzieję, że nie ostatnie! – nie ukrywa radości płocki klub.

Mimo porażki w pierwszym wrześniowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin (0:5) w trzech kolejnych pojedynkach: zaległym z Legią Warszawa (1:0), Wisłą Kraków (2:1) oraz Rakowem Częstochowa (2:1) Nafciarze zgarnęli komplety punktów. Co więcej, już w październiku pokonali także Arkę Gdynia (4:1) i Koronę Kielce (1:0), dzięki czemu ustanowili nowy rekord pięciu zwycięstw z rzędu Wisły Płock w najwyższej klasie rozgrywkowej.

– To sprawiło, że szkoleniowcy drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy trenerem września 2019 postawili wybrać Radosława Sobolewskiego, który po statuetkę sięgnął po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach. Jednocześnie stał się pierwszą osobą w historii z tytułem zarówno dla najlepszego szkoleniowca, jak i zawodnika miesiąca. Jako piłkarz wywalczył go w marcu 2009 roku w barwach Wisły Kraków – informuje Wisła Płock.

– Nie ukrywam, że jestem miło zaskoczony nagrodą. Wspólnie ze sztabem oddaliśmy głos na Piotrka Stokowca i w nim upatrywaliśmy faworyta. Bardzo dziękuję za tak prestiżowe wyróżnienie. Chciałem jednak podkreślić, że to zasługa całej Wisły Płock – począwszy od mojego sztabu, kończąc na osobach pracujących w klubie, które stwarzają nam doskonałe warunki do pracy. Oddzielne podziękowania należą się drużynie, która na boisku wykonuje kawał dobrej roboty – lwia część tej nagrody jest właśnie ich zasługą. Wyróżnienia bardzo cieszą, jednak my musimy zachować chłodne głowy i skupić się na dalszej pracy. – powiedział po odebraniu statuetki Radosław Sobolewski.

Przed Sobolewskim trzykrotnym laureatem plebiscytu w Wiśle Płock był obecny selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek, który triumfował we wrześniu i w grudniu 2017 oraz w kwietniu 2018.

Fot. Wisła Płock.