Sypią się nagrody dla Płocka. Mieszkańcy mogą być bardzo dumni

Prezydent Andrzej Nowakowski odebrał nagrodę główną „Lider Zmian. Samorząd” i dwa wyróżnienia w związku ze skutecznym pozyskiwaniem i realizacją projektów współfinansowanych przez Unię Europejską. Nagrody wręczono podczas 10. Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie.

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 16-17 października 2019 r. w Warszawie. Organizatorem forum i konkursu była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Płock zdobył nagrodę główną „Lider Zmian” oraz dwa wyróżnienia w kategoriach „Lider Projektów Społecznych” i „Lider pod względem dofinansowania z UP PER CAPITA”.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej zwycięzców wybrano na podstawie danych statystycznych oraz z pomocą Kapituły Konkursowej. Druga część to głosowanie, w którym to mieszkańcy decydowali, do kogo trafią statuetki.

Nagrody przyznawano w czterech kategoriach:
• Lider Zmian. Samorząd
• Lider Zmian. Firma
• Lider Zmian. Nagroda Internautów
• Lider Zmian. Nagroda specjalna (z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej)

W konkursie wzięły udział projekty samorządowe i biznesowe, a także realizowane m.in. przez fundacje i stowarzyszenia, instytuty badawcze i naukowe, placówki edukacyjne czy służbę zdrowia. Warunkiem było wsparcie UE – musiały być to projekty z dofinansowaniem z funduszy UE realizowane na Mazowszu. Celem konkursu „Lider Zmian” jest docenić ciekawe i wartościowe inicjatywy, które zmieniają życie mieszkańców Mazowsza. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Przypomnijmy, kila dni wcześniej Rewitalizacja Płockiego Nabrzeża Wiślanego ponownie została doceniona w Polsce. Miasto Płock otrzymało kolejną nagrodę – statuetkę „Kryształy Przetargów Publicznych 2019” dla najlepszego zamawiającego w kategorii „Rewitalizacja przestrzeni publicznej i ochrony zabytków”. Gala tej prestiżowej nagrody odbyła się w Jachrance pod Warszawą. 

Szczegółowe informacje na temat wszystkich realizowanych i zrealizowanych przez Miasto Płock projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach perspektywy na lata 2014-2020 są dostępne w zakładce Unia Europejska. 

Polecamy: Płock z prestiżową nagrodą. W tle bulwary wiślane!

Info i fot: UMP.