Powstają tu mieszkania i lokale usługowe. Trwa rewitalizacja płockiej starówki [FOTO]

– Konsekwentnie rewitalizujemy starówkę – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej. Przypomniał o odbudowie i budowie kamienic przy ulicach: Sienkiewicza, Kaczmarskiego, czy Kościuszki.

W czwartek prezydent Płocka zaprosił dziennikarzy na plac budowy kolejnej kamienicy. Tym razem spotkanie prasowe odbyło się przy ul. Królewieckiej 18. Agencja Rewitalizacji Starówki buduje tu bowiem pięciokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy.

Na parterze obiektu zlokalizowano trzy lokale usługowe o powierzchni 78 mkw, 74 mkw i blisko 147 mkw. Wszystkie dostępne będą z ul. Królewieckiej. Na pierwszym i drugim piętrze znajdzie się łącznie 12 „Mieszkań na start”. Na poddaszu – cztery kolejne lokale przeznaczone na sprzedaż. W piwnicach będą komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Powierzchnia lokali wynosi od 37 do 75 mkw. Do budowy mieszkań na pierwszym i drugim piętrze ARS zdobył dwa mln zł dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Koszt wszystkich prac to 5,7 mln zł. Zakończenie robót spółka zaplanowała na połowę listopada 2020 roku.

Fot. UMP.