Innowacja jest kobietą. Przekonajcie się o tym, biorąc udział w debacie

XXI wiek to czas, w którym kobiety stały się na tyle silne, aby mogły doskonale radzić sobie na arenie biznesowej. Ponieważ nie zabiły w sobie ogromnej wrażliwości i intuicji, odnoszą coraz bardziej spektakularne sukcesy. Te właśnie pobudki staną się podstawą debaty „Innowacja jest kobietą” organizowanej 16 października w czasie 10. Forum Rozwoju Mazowsza przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A.

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny pełni kluczową rolę w tegorocznej edycji Forum Rozwoju Mazowsza z dwóch powodów. Po pierwsze jest oficjalnym partnerem wydarzenia, po drugie 16 października w godzinach 13:40 – 14:40 organizuje panel dyskusyjny pn. „Innowacja jest Kobietą”. Skąd pomysł? Ten wynika z działania również dwóch czynników. Po pierwsze spółka stanowi ciekawy przykład na Mazowszu – to jedna z nielicznych firm o tak wysokiej pozycji na rynku, w której cały zarząd składa się z… kobiet. Po drugie temat debaty jest wyrazem szacunku dla kobiet, które w XXI wieku coraz częściej stają się uznanymi naukowcami, innowatorami i zajmują odpowiedzialne stanowiska.

W panelu dyskusyjnym organizowanym w czasie 10. Forum Rozwoju Mazowsza udział wezmą cztery inspirujące i odnoszące sukcesy kobiety oraz dwóch mężczyzn odgrywających ważne role w regionie. Moderatorem wydarzenia będzie Joanna Olejnik – prezes zarządu Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

W czasie debaty głos zabiorą: 

– Andrzej Nowakowski – prezydent Miasta Płocka;
– Anna Boguszewska-Chachulska – prezes zarządu i współzałożycielka Genomed S.A.
– Agnieszka Kłos – prezes zarządu Provident Polska, przewodnicząca Platformy Pracodawców RP Kobieta;
– Tomasz Sieradz – dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie;
– Anna Skórzyńska – założycielka firmy Szumisie;
– Katarzyna Wierzbowska – prezes Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

– Bardzo ciekawą informację przed naszą debatą mogą stanowić badania agencji IQS, dotyczące tego czy lepszym szefem jest kobieta czy mężczyzna. Z opracowania wynika, że synonimy które respondentom kojarzyły się z szefem-kobietą to porządek, kontrola, opieka czy też wiedza. Atrybutami przypisywanymi szefom-mężczyznom jest natomiast władza, status czy prostolinijność. Podczas debaty zastanowimy się nad tym, na ile to postrzeganie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości – przybliża temat Magda Duda, wiceprezes zarządu PPP-T.

Forum Rozwoju Mazowsza to wydarzenie organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych już od 10 lat. Jego zadaniem jest promocja regionu i wdrażanych w nim innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. W ciągu dwóch dni 10. Forum Rozwoju Mazowsza przewidzianych zostało 16 paneli dyskusyjnych.