Siedem nowych karetek pogotowia dla płockiej stacji [FOTO]

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku wzbogaciła się o siedem nowych karetek. Na ich zakup samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 3,4 mln zł. W uroczystym przekazaniu pojazdów wzięli udział m.in. marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

– W pracy ratowników medycznych liczą się przede wszystkim wiedza i czas. Bo im szybciej dotrą do pacjenta, tym mają większą szansę na udzielenie pomocy, a często nawet uratowanie życia. Dlatego inwestowanie w nowoczesne karetki i profesjonalny sprzęt to dla nas priorytet – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego do płockiego pogotowia trafiło siedem nowych ambulansów sanitarnych typu C marki Volkswagen Crafter. Każdy jest wyposażony w najnowszej generacji sprzęt medyczny m.in.: defibrylator transportowy z opcją teletransmisji danych, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, transporter i nosze, krzesełko transportowe, respirator transportowy, deskę ortopedyczną z pasami i unieruchomieniem głowy oraz pompę infuzyjną. Karetki będą obsługiwać Płock i okoliczne powiaty: płocki, gostyniński, sierpecki oraz sochaczewski.

Nowe ambulanse to przede wszystkim podniesienie zdolności operacyjnej oraz jakości świadczonych usług medycznych. To także większy komfort pracy zespołów ratownictwa medycznego.

Źródło i fot: UMWM.