Niebawem plac przed płockim Teatrem ‘zakwitnie’. Kolejna okazja aby ubogacić ogród

image_pdfimage_print

Na to wydarzenie czekają wszyscy, którzy posiadają ogrody, ogródki, działki, tarasy czy kawałek wolnego skrawka ziemi, aby można było posadzić drzewko, krzewinkę czy wyjątkowej urody kwiat. Jedno jest pewne, to miejsce pełne osób, które kochają rośliny. Mowa o płockiej Giełdzie Ogrodniczej.

W niedzielę, 22 września, na placu przed Teatrem Dramatycznym po raz dwunasty, dzięki płockiej spółce Rynex, znowu “zakwitnie” wielobarwny ogród. – Będzie w czym wybierać – zapewniają w spółce. Od cebulek kwiatów, poprzez sadzonki różnej maści, aż po drzewa i krzewy owocowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Swój udział w giełdzie zapowiedzieli hodowcy roślin z całej Polski. Warto dodać, że oprócz zakupów można się od nich dowiedzieć, jak pielęgnować daną roślinę. Sprzedający chętnie udzielają porad i dzielą się swoją wiedzą.

– Co roku na naszą Giełdę Ogrodniczą przyjeżdżają osoby z Łodzi, Warszawy, czy z okolicznych miejscowości. Z roku na rok liczba odwiedzających rośnie – mówi Radosław Bednarski, prezes spółki Rynex. – Mamy wielu stałych wystawców, staramy się jednak, aby nasza impreza przyciągała coraz więcej osób.

Giełdę Ogrodniczą w Płocku spółka organizuje dwa razy w roku. Pierwsza odbywa się wraz z wiosną, druga na progu jesieni. Na targu oprócz rośliny można kupić sprzęt ogrodniczy, meble ogrodowe, ozdoby na taras, działkę czy do ogrodu. Jeżeli macie zatem jakąś wizję wystroju waszego zielonego kącika i czegoś tam brakuje, albo chcecie to zmienić, przyjeżdżajcie do Płocka.

Przypominamy. Niedziela, 22 września od godz. 8:00, plac przy Teatrze Dramatycznym.

Fot. Archiwum Dziennik Płocki.