Zaległy mecz Wisły z Legią jeszcze we wrześniu. Drużyny zagrają w Płocku

Zaległe spotkanie 4. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock – Legia Warszawa rozegrane zostanie w środę 18 września o godzinie 18:00 na Stadionie im. Kazimierza Górskiego. ​

Mecz pomiędzy Wisłą, a Legią pierwotnie miał odbyć się 11 sierpnia o godzinie 17:30, ale w związku z występami wicemistrzów Polski w europejskich pucharach został przełożony.

– W przypadku, gdyby Legii nie udało się uzyskać awansu, wystąpiliśmy do UEFA o zgodę na rozegranie tego meczu 17 lub 18 września o godz. 19:00, co dałoby klubom dodatkowy dzień lub dwa na przygotowania. Ponieważ jest to termin, w którym rozgrywane będą mecze Ligi Mistrzów, zgodę na wykorzystanie tej daty musi wyrazić UEFA, co wynika z treści porozumienia lig zawodowych z europejską federacją – tłumaczy Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy S.A.

UEFA wyraziła zgodę na rozegranie meczu w innym terminie, dlatego też drużyny Radosława Sobolewskiego i Aleksandara Vukovicia ostatecznie spotkają się w środę 18 września o godzinie 18:00. Warto dodać, że będzie to pierwsze w tym sezonie Derby Mazowsza.

Fot. Wisła Płock (Michał Łada)