Kradli damskie torebki na cmentarzu i w kościele

image_pdfimage_print

W weekend płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie miasta kradli damskie torebki. Szybkie działania funkcjonariuszy doprowadziły do odzyskania skradzionych przedmiotów i przedstawienia zatrzymanym zarzutów.

– W sobotę, policjanci dzięki skutecznej pracy operacyjnej zatrzymali mężczyznę – mieszkańca powiatu płockiego, który okradł dwie kobiety na jednym z płockich cmentarzy. Sposób działania sprawcy był taki sam – kiedy kobiety porządkowały groby bliskich, 29-latek wykorzystywał ich nieuwagę i ukradł torebki wraz z zawartościami, czyli pieniędzmi, dokumentami i rzeczami osobistymi – tłumaczy Marta Lewandowska, oficer prasowy z KMP w Płocku. Dodaje, że podczas zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, a swoje zachowanie tłumaczył potrzebą zakupu alkoholu. Dzięki szybkim działaniom policjantów, odzyskano część skradzionych przedmiotów .

Z kolei w niedzielę rano oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał informację, że z jednego z kościołów w Płocku wyszedł podejrzanie zachowujący się mężczyzna z damską torebką w ręku. – Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy w rejonie ul. Mostowej w Płocku zauważyli osobę, odpowiadającą rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Na widok patrolu mężczyzna wyrzucił z ręki torebkę i zaczął uciekać, jednak bezskutecznie. Policjanci zatrzymali go i wraz z odzyskanym łupem udali się w rejon kościoła. Na miejscu oczekiwała już kobieta, której młody płocczanin ukradł torebkę podczas mszy. 30-latek, tak jak i jego poprzednik po “fachu”, był nietrzeźwy – Lewandowska relacjonuje kolejne zdarzenie. Policjanci odzyskali torebkę wraz z pieniędzmi i dokumentami.

Fot. policja.gov (zdjęcie poglądowe)