Sezon robót budowlanych w pełni. Kolejna ulica w Płocku oddana do użytku [FOTO]

image_pdfimage_print

Właśnie zakończyła się inwestycja drogowa na osiedlu Podolszyce Południe, która polegała na wybudowaniu 300 metrów ulicy Swojskiej. Ulica zyskała nową, asfaltową nawierzchnię wraz z infrastrukturą podziemną. Na ulicy posadzono również drzewa oraz liczne krzewy ozdobne.

– W Płocku realizujemy nie tylko duże inwestycje drogowe jak przebudowa ul. Tysiąclecia, al. Kilińskiego czy remont Mostu Legionów Piłsudskiego. Budujemy i remontujemy również ulice osiedlowe, ważne dla lokalnych społeczności. Skończyła się budowa ul. Swojskiej na osiedlu Podolszyce Południe, trwa przebudowa ul. Strażackiej na osiedlu Radziwie, rozpoczęliśmy remont ul. Stommy na osiedlu Kolegialna – wylicza prezydent Andrzej Nowakowski.

– Na ul. Swojskiej oprócz nowej nawierzchni jezdni obustronnie zostały wykonane chodniki z kostki betonowej, powstało oświetlenie uliczne. Wybudowane zostały sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz przebudowana sieć wodociągowa. W ramach inwestycji wykonano nasadzenia – 11 drzew z gatunku jarząb szwedzki – oraz krzewów – 25 berberysów, 47 tawuły japońskiej. Powstał trawnik o powierzchni 1235 m kw. – tłumaczy z kolei Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza. Dodaje, że całkowity koszt inwestycji to ponad 2,2 mln zł.

Fot. UMP.