Orlen napisze książkę. Bohaterem może być każdy pracownik. Wystarczy się zgłosić…

Z okazji jubileuszu 60-lecia Zakładu Produkcyjnego w Płocku Orlen pracuje nad jedyną i niepowtarzalną książkę wypełnioną wspomnieniami i opowiadaniami ludzi, którzy tworzyli i tworzą firmę. Pracujesz lub pracowałeś w PKN Orlen? A może Twoi rodzice, dziadkowie? Chcesz się podzielić ciekawą historią lub wspomnieniem? Czekamy właśnie na Ciebie!​ – zachęca do udziału w projekcie spółka.

„​Kogo w szczególności poszukujemy? Osób, które chcą wziąć udział w wyjątkowym projekcie, które mają wiedzę o początkach zakładu produkcyjnego, których rodzice lub dziadkowie tworzyli firmę. Ale serdecznie zapraszamy też pracowników, którzy tą historię dopiero tworzą i zaczynają swoją przygodę w Orlenie. Jeżeli masz do opowiedzenia ciekawą historię, którą chciałbyś przekazać kolejnym pokoleniom, to właśnie jest taka okazja. Możesz stać się bohaterem jubileuszowego wydania. Jeżeli w pracy poznałeś miłość swojego życia, jeżeli masz wspomnienie wyjątkowego momentu, chwili – to będzie miejsce, w którym będziesz mógł o tym opowiedzieć. Wywiad przeprowadzi profesjonalny dziennikarz, który umówi się z Tobą indywidualnie na spotkanie i poświęci Ci swój czas. Jeżeli chciałbyś zaprosić do udziału bliskie Ci osoby, które odeszły na emeryturę – również zapraszamy” – czytamy w informacji.

Osoby zainteresowane koncern prosi o kontakt na skrzynkę mailową intranet@orlen.pl. W zgłoszeniu należy napisać kilka zdań na temat historii, opowieści, którą chcecie się podzielić. E-mail trzeba zatytułować „KSIĄŻKA”. – Wszystkie osoby, które wezmą udział w projekcie oprócz niezwykłej przygody otrzymają upominki firmowe – obiecuje spółka. Na zgłoszenia koncern czeka do 19 lipca.

Szczegółowa charakterystyka bohaterów:

– Ważne, by rozmówcy naprawdę chcieli i lubili rozmawiać.
– Szukamy pasjonatów oddanych swojej profesji, ludzi wierzących w to, co robią lub robili.
– Dobry rozmówca to ekstrawertyk, który interesuje się nie tylko swoją pracą.
– Rozmówcy nie powinni bać się rozmowy. Wszystkie teksty zostaną przedstawione rozmówcom do autoryzacji. Tekst będzie można poprawiać dowolną liczbę razy.
– Wymagana jest szczerość. Bohaterowie wywiadów muszą chcieć opowiedzieć o kulisach swojej pracy. Liczą się konkrety, szczegóły, przykłady i anegdoty.
– Padną pytania o życie prywatne, zainteresowania, związki z firmą, atmosferę pracy. Trzeba być na to przygotowanym i chcieć o tym opowiedzieć. Wiemy, że rzadko zdarza się aby życie prywatne było oddzielone od zawodowego.
– Rozmówcy będą poproszeni o przystępne wytłumaczenie kwestii technologicznych. Nie chodzi przy tym o zdradzanie tajemnicy przedsiębiorstwa, ale pokazanie tego, czym konkretnie zajmuje się dana osoba i jak to wszystko działa.

Źródło i fot: Biuro Prasowe PKN Orlen.