Linią 44 dojedziecie nad Sobótkę. Szykują się też zmiany w kursach KM na Radziwiu

Od jutra, czyli soboty 13 lipca Komunikacja Miejska w Płocku uruchomia linii 44, która będzie można dojechać z centrum Płocka poprzez bulwary wiślane, aż po zalew Sobótka. Ale to nie koniec nadchodzących zmian.

– Pracujemy nad zmodernizowaniem połączeń autobusowych na lewobrzeżnej części Płocka. Mamy już pierwsze doświadczenia i wiedzę o tym, co dzieje się na płockich ulicach po rozpoczęciu remontu mostu im. Legionów Piłsudskiego. I mamy pomysł co już trzeba zmienić, wychodząc przy tym naprzeciw postulatom mieszkańców Radziwia – zapowiada Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

– Po pierwsze – likwidacji ulegnie linia X2. Autobus, który ją obsługiwał zostanie skierowany na inną trasę i będzie oznakowany jako X7. Ale pojedzie także nieco inną trasą niż pozostałe X7. Kurs będzie zaczynać na pętli pod stocznią i przez centrum Radziwia, Most Solidarności pojedzie na Podolszyce oraz do centrum, do ul. Sienkiewicza, by na skrzyżowaniu z ul. Bielską zawrócić, wjechać w ul. Kwiatka i wrócić na lewy brzeg do pętli przy stoczni – wyjaśnia. I dodaje, że ratusz spodziewa się, że takie rozwiązanie pozwoli na zwiększenie częstotliwość kursowania autobusów.

– Po drugie – tylko co drugi autobus linii X7 (wszystkich, także tego dodatkowego) będzie podjeżdżał na pętlę na Tokarach. Pojazdy zabierały stąd nielicznych pasażerów. Natomiast wjazd na pętlę wydłużał czas dojazdu autobusów do centrum – tłumaczy. – Kiedy zmiany? – Chcemy wprowadzić je jak najszybciej, ale wymagają one szeregu przygotować. Mam nadzieję, że uda się je zrealizować w przyszłym tygodniu.

Linia nr 44 – trasa i rozkład jazdy

Trasa linii 44:

– Kobylińskiego (od przystanku Jachowicza (młyn) – przy Biedronce) – Bielska (przez przystanek Ostatnia) – Kwiatka – Kolegialna – pl. Obrońców Warszawy – Kościuszki (nowy przystanek Narutowicza przed skrzyżowaniem z ul. Tumską) – pl. Narutowicza – Mostowa – Rybaki, molo – wybrane kursy dalej przez przystanki: Amfiteatr – Sobótka, plaża – Sobótka, zalew – koniec trasy na pętli Winiary, szpital.

– Wybrane kursy z pętli Winiary, szpital i dalej przez przystanki: Sobótka, zalew – Sobótka, plaża – Amfiteatr i od przystanku Rybaki, molo wszystkie kursy po trasie: Rybaki – Mostowa – pl. Narutowicza – Kościuszki (nowy przystanek Narutowicza za skrzyżowaniem z ul. Tumską) – pl. Obrońców Warszawy – 1 Maja – Sienkiewicza – Nowowiejskiego – Łukasiewicza – Kobylińskiego – do przystanku Jachowicza (młyn) – powrót w kierunku Rybaków (i Sobótki) bez postoju
Z przystanku Jachowicza (młyn) autobusy linii 44 odjeżdżać będą:

w dni powszednie
– na Rybaki od 13:00 co godzinę do 20:00
– na Rybaki i Sobótkę od 13:00 co dwie godziny do 19:00 i o 20:00

w soboty
– na Rybaki od 9:00 co 30 lub 60 min. do 22:00
– na Rybaki i Sobótkę od 9:00 co dwie godziny do 21:00

w niedziele i święta
– na Rybaki od 10:00 co 30 lub 60 min. do 20:00
– na Rybaki i Sobótkę od 11:00 co dwie godziny do 19:00