Nie żyje 24-latek, który wtargnął przed ciężarówkę

image_pdfimage_print

Do trzech poważnych wypadków doszło w miniony weekend na drogach powiatu gostynińskiego. W Gostyninie pieszy wtargnął pod ciężarówkę, w Pacynie kierujący golfem dachował, a w Czyżewie do szpitala odwieziony został motocyklista z pasażerką.

Do pierwszego zdarzenie doszło w piątek w Gostyninie na ul. Zamkowej. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni mieszkaniec pow. włocławskiego nagle wtargnął przed jadący pojazd ciężarowy Man. Na skutek poniesionych obrażeń młody mężczyzna zmarł w szpitalu. 22-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy – relacjonuje podkom. Dorota Słomkowska z KPP Gostynin.

Do kolejnych wypadków doszło w niedzielę, 7 lipca. – W rejonie Pacyny 19-letni kierujący VW Golf nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, gdzie dachował. Do szpitala z urazem kręgosłupa odwieziony został 41-letni pasażer – informuje policjantka. Dodaje, że tego samego dnia w Czyżewie 60-letni kierujący motocyklem Yamacha wraz z 56-letnią pasażerką uderzyli w tył Chevroleta, którym kierował 38-latek. Na skutek zderzenia do szpitala zostali przewiezieni użytkownicy motocykla.

Dorota Słomkowska zauważa, że każdy wypadek to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć, stosując się do elementarnych zasad ruchu drogowego.

Fot. KPP Gostynin.