Michał Marcjanik dołączył do drużyny Nafciarzy

image_pdfimage_print

24-letni środkowy obrońca Michał Marcjanik na zasadzie rocznego wypożyczenia przeniósł się z włoskiego Empoli do Wisły Płock. Zawodnik będzie występował z numerem 3 na koszulce. W umowie zawarto również klauzulę transferu definitywnego.

Marcjanik jest wychowankiem Arki Gdynia. W pierwszej drużynie żółto-niebieskich po raz pierwszy zagrał w lipcu 2013 roku, kiedy Arkowcy mierzyli się w ramach I rundy Pucharu Polski z Pelikanem Łowicz. Debiut na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Michał zaliczył w inaugurującym spotkaniu sezonu 2016/2017 z Bruk-Bet Termaliką.

Na poziomie 1. ligi były młodzieżowy reprezentant Polski w barwach Arki rozegrał łącznie 55 spotkań, zdobywając przy tym 4 bramki. W ekstraklasie defensor wystąpił w 65 meczach, również 4-krotnie wpisując się na listę strzelców. Do tego należy dodać 14 meczów w ramach rozgrywek Pucharu Polski oraz 2 spotkania w europejskich rozgrywkach. Michał może się również pochwalić zdobyciem wraz z gdyńską drużyną Pucharu Polski w sezonie 2016/2017 (2:1 z Lechem Poznań) oraz Superpucharu (4:3 w rzutach karnych z Legią Warszawa).

W maju 2018 roku Marcjanik podpisał 3-letni kontrakt z ówczesnym beniaminkiem Serie A Empoli, z którego został następnie wypożyczony szczebel niżej, do drużyny Carpi. Sezon 2018/2019 Michał spędzi na wypożyczeniu w Wiśle Płock.

– Cieszymy się, że dołączył do nas kolejny dobry, młody, polski zawodnik. Negocjacje z włoskim klubem trwały bardzo długo, ale w końcu doszliśmy do porozumienia i dzisiaj nastąpiła finalizacja umowy. Liczymy, że będzie to silne wzmocnienie Wisły Płock w defensywie, co zwiększy też rywalizacje i podniesie przede wszystkim jakość gry w obronie całego zespołu – powiedział Marek Jóźwiak, dyrektor sportowy Nafciarzy.

Źródło i fot: Wisła Płock.