“Niebezpiecznie piękny świt” wybrzmiał w gostynińskim zamku. Ależ oni śpiewają… [FOTO]

image_pdfimage_print

Poetycko, lirycznie i romantycznie, a wszystko oprawione muzycznie w brzmienie elektroakustyczne. Krótko mówiąc – prawdziwa uczta dla ducha. Do tego przysłowiowa wisienka na torcie, czyli otoczenie, w którym wybrzmiał koncert zespołu Plateau. Zagrali i zaśpiewali bowiem w gościnnych murach gostynińskiego zamku.

Zespół powstał w 2000 roku w podwarszawskim Wołominie. Zasłynęli nie tylko jako oryginalni interpretatorzy piosenek Marka Grechuty, które ukazały się na ich czwartym albumie pt. „Projekt Grechuta”, ale również jako twórcy przebojów „Niebezpiecznie piękny świt”, „Nic nie pachnie jak ty” czy „Najbardziej”.

Styl muzyczny grupy bardzo ewoluował od początku ich istnienia. Zaczynali od alternatywnego, gitarowego rocka. Na drugiej płycie inspirowali się kabaretem i pastiszem. Ostatnie albumy Plateau to już charakterystyczne dla zespołu łączenie brzmień elektroakustycznych z poetyckimi, lirycznymi tekstami.

Gostynińska publiczność doceniła wartość artystyczną słów i muzyki, wykonanej w piątkowej wieczór w sali koncertowej zamku. Zespół nagrodzono owacją na stojąco.

Organizatorem koncertu była Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie.

Fot. DR.