Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy kradli paliwo z orlenowskiego rurociągu

image_pdfimage_print

Płoccy policjanci od kilku miesięcy intensywnie pracowali nad sprawą kradzieży paliwa z rurociągów należących do PKN Orlen.

W czynnościach uczestniczyli również pracownicy służby ochrony koncernu. – Ich wspólna, intensywna praca doprowadziła do zatrzymania we wtorkowy wieczór dwóch mężczyzn, którzy ukradli kilkadziesiąt litrów oleju napędowego i usiłowali wywieźć go z Płocka – informuje Marta Lewandowska rzecznik prasowy KMP w Płocku. Zatrzymani to dwaj mężczyźni: Łotysz (31 lat) i Rosjanin (51 lat).

– Na terenie jednej z posesji w Płocku, na której odbywała się kradzież, policjanci ujawnili specjalistyczne sprzęty służące zarówno do wypompowywania paliwa jak i zbiorniki do jego przechowywania. Wypompowywane paliwo znajdowało się w zbiorniku w kontenerze, który wraz z pozostałym sprzętem służącym do popełnienia przestępstwa, został przez policjantów zabezpieczony – relacjonuje funkcjonariuszka.

Wczoraj 51-latek usłyszał zarzut usiłowania przyjęcia paliwa, za który kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Obywatelowi Łotwy policjanci przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem do rurociągu i kradzieży paliwa. Za to przestępstwo przewidziana jest kara do 10 lat więzienia. Dziś płoccy policjanci przekażą materiały sprawy do Prokuratury Rejonowej w Płocku.

Fot. KMP Płock.