Nasadzenia drzew, zbiornik retencyjny, rozbudowa dróg… Zapowiedź nowych inwestycji w Płocku

image_pdfimage_print

– Pozyskaliśmy kolejne środki na realizację inwestycji ważnych dla rozwoju Płocka – ogłosił prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej w ratuszu. – Największą z nich jest rozbudowa dróg na Radziwiu, na którą zdobyliśmy 4 miliony złotych z budżetu województwa mazowieckiego – dodawał prezydent.

Oprócz rozbudowy dróg zostanie zbudowany zbiornik retencyjny przy ul. Krakówka, który będzie zbierał wody opadowe ze znacznej części osiedla (z terenu o powierzchni ok. 30 ha). Zebrana w nim woda będzie wykorzystywana do podlewania roślin w mieście oraz prze straż pożarną. Przebudowana zostanie też ul. Krakówka i ul. Kolejowa na odcinku ok. 650 metrów oraz skrzyżowanie z ul. Zieloną. Na tę inwestycję Miejski Zarząd Dróg ma zabezpieczone pieniądze. Łącznie w budżecie miasta na ten i przyszły rok zaplanowanych zostało ok. 4,6 mln zł. Pozyskane zewnętrzne wsparcie pozwoli na sprawniejszą realizację inwestycji, która powinna zacząć się za kilka tygodni, a skończyć w połowie 2020 r. Termin ten uzależniony jest od wyniku trwającego przetargu.

Przebudowa ulic w lewobrzeżnej części Płocka to nie jedyny projekt z dofinansowaniem z samorządu województwa mazowieckiego. Na liście inwestycji znalazły się też: przebudowa boisk przy Szkole Podstawowej nr 16, modernizacja pracowni informatycznych w Szkole Podstawowej nr 12 i Elektryku. Placówki na te cele otrzymały odpowiednio: 95 tys. zł, 45 i 49 tys. zł wsparcia.

Miasto stara się również o pieniądze z województwa mazowieckiego na nasadzenia drzew i rozbudowę sieci mierników PM 10 i PM 2,5 oraz dwa nowe punkty na osiedlu Winiary i Ciechomice, o czym poinformował zastępca prezydenta Piotr Dyśkiewicz. -Na nasadzenia płocki ratusz chce pozyskać 200 tys. zł, co ze środkami zaplanowanymi w tegorocznym budżecie Płocka daje ponad 500 tys. zł. I pozwoli posadzić ok. 14 tysięcy roślin: drzew, krzewów i bylin.

Fot: UMP.