Przedszkole nr 6 w Płocku w zupełnie nowej odsłonie [FOTO]

image_pdfimage_print

– To aktualnie największa inwestycja w bazę oświatową w naszym mieście – mówił o remoncie przedszkola nr 6 prezydent Andrzej Nowakowski. Placówka, która znajduje się na płockich Podolszycach przy ul. Łączniczek przeszła gruntowną metamorfozę. Prace rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Inwestycja kosztowała ponad 5,3 mln złotych. 

Prace właśnie dobiegają końca. Wkrótce zupełnie odnowione przedszkole, przyjmie pod swój dach dzieci. – Placówka po remoncie prezentuje się bardzo okazale. Prace były prowadzone zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Te wewnątrz obejmowały m.in. wyburzenie ścian i dostosowanie pomieszczeń do nowego układu funkcjonalnego. Wyremontowane zostały łazienki, wymienione wszystkie posadzki oraz instalacje sanitarne i elektryczne. Generalny remont przeszedł blok żywieniowy, który zyskał także nowy sprzęt i urządzenia kuchenne. Wkrótce w przedszkolu staną zupełnie nowe meble – wymienia Hubert Woźniak z biura prasowego płockiego ratusza.

Wiele zmieniło się także wokół budynku. Obiekt przeszedł termomodernizację, zyskał nowy dach, powstały nowe chodniki, schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. – Przedszkolakom do gustu przypadnie zapewne nowoczesny, bardzo kolorowy i bezpieczny plac zabaw z poliuretanową nawierzchnią i wieloma urządzeniami – dodaje Hubert Woźniak. – Procedury kontrolne zezwalające na użytkowanie budynku mają potrwać do końca lipca. Maluchy zawitają do przedszkola już 19 sierpnia. Wtedy placówka rozpocznie dyżur wakacyjny.

Fot. UMP.