Kąpielisko „Patelnia” w Grabinie bezpieczniejsze! 7 dni w tygodniu są na nim ratownicy [FOTO]

Od wczoraj na kąpielisku w Grabinie, popularnie nazywanym „Patelnią” jest o wiele bezpieczniej. Bowiem Orlen wraz z płockim WOPR-em przygotowali miejsce do letniej rekreacji. – Woda jest przebadana, obszar wydzielony do kąpieli wydzielony, a ratownicy wyposażeni w profesjonalny sprzęt – wymienia biuro prasowe koncernu.

Miejsce wypoczynku w Grabinie jest pd wczoraj, czyli piątku będzie strzeżone przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10.00-18.00. W ramach projektu „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” ratownicy Rejonowego Płockiego WOPR dysponują łodzią wyposażoną w silnik motorowodny oraz sprzęt niezbędny do udzielenia pierwszej pomocy. Ustawiona została także wieża obserwacyjna oraz zamontowana tablica meteorologiczna. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zbadała także stan wody i oceniła ją pozytywnie. 

Plaża „Patelnia” położona nad jeziorem Górskim w miejscowości Grabina koło Płocka jest jednym z najchętniej wykorzystywanych miejsc do letniego wypoczynku przez mieszkańców Płocka i okolicznych miejscowości.

– Rejonowe Płockie WOPR serdeczne zaprasza mieszkańców miasta Płocka do odwiedzania w sezonie letnim 2019 roku wytyczonego na Jeziorze Górskim w pobliskiej Grabinie strzeżonego kąpieliska „Patelnia”. Kąpielisko spełnia wszelkie wymogi określone prawem, będąc przy tym jednym z najbardziej urokliwych zakątków dedykowanych do bezpiecznego wypoczynku – tłumaczył podczas konferencji prasowej Piotr Lisocki, wiceprezes płockich woprowców.

– Bezpieczeństwa plażowiczów i osób pływających będzie strzegło co najmniej trzech w pełni wykwalifikowanych ratowników, a w weekendy ilość ratowników może ulec zwiększeniu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że kąpielisko wyposażone będzie również w łódź motorowodną. Oznacza to, że ratownicy będę mogli szybko dotrzeć w każdy zakątek jeziora, również na obszarze poza kąpieliskiem. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy – dodawał.

Fot. Materiały prasowe.