Zaginęły dwie nastolatki. Policjanci i strażacy przeszukiwali lasy [AKTUALIZACJA]

Trwają poszukiwania dwóch 15-latek zamieszkałych na terenie gm. Gozdowo, które dziś wyszły z domu i udały się w nieznanym kierunku.

– Płocka policja sprawdza miejsca grupowania się młodzieży, celem sprawdzenia pobytu nastolatek – tłumaczy nam Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Dodaje, że sprawę i poszukiwanie dziewczynek prowadzi policja z Sierpca. Od godz. 19:36 do 22:30 nastolatek szukali policjanci i strażacy PSP oraz ochotnicy, przeszukując okoliczne lasy. 

– Łącznie w poszukiwaniach brało udział 38 strażaków. Objęły one teren powiatu sierpeckiego i powiatu płockiego, aż do gminy Bielsk. W miejscowości Jączewo (gm. Bielsk) bowiem ostatni raz logował się telefon jednej z dziewczyn – informował nas dyżurny PSP w Płocku. – Dziewczynek nie odnaleziono. Dalsze czynności prowadzi policja. 

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Komendą Powiatową Policji w Sierpcu, niestety dyżurny nie chciał z nami rozmawiać. Nie udzielił nam też żadnych informacji. Potwierdził jedynie, że zaginęły dwie nastolatki.

OSP Lelice [Post na Facebooku] 

Szukamy dwóch dziewczyn w wieku 15 lat. Uczęszczały do 8 klasy SP w Gozdowie. Jedna to Oliwia Łęgowska, druga to Daria Kopaczewska. Widziane dziś z rowerami, udając się w nieznanym kierunku. Z relacji świadków wynika, że miały włosy farbowane na jakiś kolor. Poniżej zdjęcia dziewczyn z ich konta na jednym z portali społecznościowych. Niestety na obecną chwilę nie mamy więcej informacji. Każdy kto ma jakieś informacje które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu, proszone są o kontakt z komendą powiatową policji w Sierpcu. Prosimy o udostępnianie posta oraz powiadomienie znajomych o trwających poszukiwaniach! – czytamy w poście na Facebooku OSP Lelice. 

KOMUNIKAT POLICJI

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu prowadzi poszukiwania za zaginionymi nieletnimi Oliwią Łęgowska lat: 15 i Darią Kopaczewską lat 14 – obydwie są mieszkankami gminy Gozdowo. Zaginione ostatni raz widziane były w dniu 18 czerwca około godziny 11:00. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat zaginionych proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sierpcu na numer telefonu 24 2658200.

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu prowadzi poszukiwania za zaginionymi nieletnimi Oliwią Łęgowska lat: 15 i Darią Kopaczewską lat 14 – obydwie są mieszkankami gminy Gozdowo. 

Zaginione ostatni raz widziane były w dniu 18 czerwca około godziny 11:00. 

Rysopis Oliwi Łęgowskiej: wzrost 172 cm, szczupła sylwetka ciała, długie ramiona, włosy długie rzadkie w kolorze jasny blond, oczy niebieskie, blizny na prawym przedramieniu, górna warga przebita kolczykiem . Ubrana była czarne spodnie jeansowe, ciemną bluzę dresową typu oversize, buty czarne sportowe,

Rysopis Darii Kopaczewskiej: wzrost 159 cm, szczupła sylwetka ciała, długie ramiona, włosy długości do ramion w kolorze jasny brązowym, oczy zielone, górna warga przebita kolczykiem. Ubrana była w dresy w kolorze jasnym siwym, buty sportowe w kolorze granatowo czerwono białym z czerwonymi sznurówkami. Mogła być ubrana w charakterystyczną bluzę w kolorze ciemnym z wizerunkiem szubienicy.

Obie zaginione poruszały się na rowerach, ponadto posiadały ze sobą namiot w kolorze zielono-brązowym typu moro.

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat zaginionych proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sierpcu na numer telefonu 24 2658200.

AKTUALIZACJA (19 czerwca)

Płocka policja poinformowała media, że dziewczyny zostały odnalezione całe i zdrowe.

 

Fot. OSP Lelice.