Pies przywiązany do drzewa na pełnym słońcu. Poszukiwany zwyrodnialec… [FOTO]

image_pdfimage_print

Który uwiązał psa do drzewa w Kobylnikach gmina Wyszogród – brzmi wpis w poście na Facebooku na fanpagu OTOZ Animals Płock.

– Wczoraj późnym popołudniem otrzymaliśmy zgłoszenie o porzuconym psie uwiązanym łańcuchem do drzewa w pełnym słońcu. Wolontariuszki pojechały na miejsce i powiadomiły policję o sytuacji – relacjonują wolontariusze.

– Około 1,5 roczny samiec był uwiązany łańcuchem, sznurkiem i drutem do drzewa by nie mógł się uwolnić. Przebywał na pełnym słońcu, z gorąca wykopał sobie dołek. Pies jest wychudzony, ma wystające kości miednicy i wyczuwalne żebra. Został pogryziony przez mrówki. Gdy dziewczyny walczyły, by odplątać łańcuch przy każdym szczęknieciu łańcucha, kulił się. Ma stare blizny na szyi. Psiak był przerażony, jednak później dał się pogłaskać. Przebywa pod naszą opieką, otrzymał imię Drako – informują.

Wolontariusze z OTOZ Animals Płock bardzo proszą o tymczasowy dom i pomoc finansową w utrzymaniu oraz na leczeniu psiaka. – Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje odnośnie tego psiaka bardzo prosimy o kontakt! Sprawę kierujemy do organów ścigania – podkreślają we wpisie.

Podajemy numer kontaktowy: tel. 791 221 330. A jeżeli chcecie pomóc finansowo poniżej znajdziecie dane do przelewu:

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS
Inspektorat w Płocku
ul. Płoskiego 1/1 m 38
09-400 Płock
Pekao S.A.: 76 1240 3174 1111 0010 7758 9201
w tytule: Drako

Fot. OTOZ Animals Płock.