Motocykliści do Miałkówka przyjadą z całej Polski. Tym razem pomogą Amelce [FILM]

image_pdfimage_print

Rzadko która impreza motocyklowa ma tak bogatą historię. To sprawia, że do Miałkówka koło Gostynina zjeżdżają pasjonaci jednośladów z całej Polski. I nie dość, że motocykliści podczas zlotu świetnie się bawią, to na dodatek robią coś wyjątkowego – łączą integrację i zabawę z pomocą charytatywną.

To będzie 17. edycja Charytatywnego Spotkania Motocyklowego, która odbędzie się tradycyjnie w Miałkówku koło Gostynina. Pierwsi motocykliści na miejsce zlotu przyjadą już w piątek, 7 czerwca. Najważniejszym dniem podczas wydarzenia będzie jednak sobota 8 czerwca. – Spotykamy się o godz. 11.00 przed Centrum Handlowym “Stara Betoniarnia” w Gostyninie. O godz. 11:30 przejeżdżamy na Stadion Miejski gdzie wspólnie z Przedszkolem nr. 2 przeprowadzimy akcję charytatywną dla naszej głównej bohaterki – Amelki Borkowskiej – czytamy w zaproszeniu. Wolontariusze tego dnia będą kwestować na rzecz chorej dziewczynki. Na stadionie będą czekały też atrakcje na uczestników imprezy wśród nich pokaz stuntu motocyklowego.

Warto podkreślić, że Amelka ma 7 lat i mieszka w Gostyninie. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce, wcześniactwo i padaczkę. Ma też stan po posocznicy i zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych. Jest w tej chwili leczona komórkami macierzystymi. Terapia przynosi efekty. Jest to jednak ogromny koszt, ale rodzice się nie poddają, walczą o każdą złotówkę, aby sprawić, żeby córeczka była szczęśliwa i coraz zdrowsza. 

– Pragnę zaprosić wszystkie osoby o wielkim sercu na nasz zlot. Przede wszystkim motocyklistów, ale również inne osoby niezwiązane z jednośladami, które chciały by uczestniczyć w naszym spotkaniu i wspomóc rodziców Amelki – zaprasza Marek Kaczanowski, organizator zlotu. Dodaje, że na zlocie nie obowiązują żadne opłaty czy wejściówki. – Wjazd jest bezpłatny, ale od kilku lat każda impreza wiąże się z akcjami charytatywnymi – dodaje.

Na stadionie w Gostyninie na uczestników wydarzenia będą przygotowane posiłki tj. grochówka, kiełbaski z grilla, kilka rodzajów ciast, kawa, herbata. O godz. 13:00 motocykliści wyruszą ze stadionu i widowiskową paradą przejadą ulicami Gostynina, aby dojechać do Miałkówka. Tam na motocyklistów będzie czekała kolejna dawka atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Więcej o zlocie i jego szczegółach znajdziecie na Facebooku.

A tymczasem zaproszenie filmowe