Zielona pamiątka dla dziecka. Ratusz ogłosił kolejną edycję Drzew Młodych Płocczan

image_pdfimage_print

Po raz trzeci płoccy rodzice będą mogli upamiętnić narodziny swoich pociech, sadząc drzewa. Ratusz zaprasza do udziału w akcji Drzewa Młodych Płocczan.

W tym roku do akcji mogą włączyć się rodzice dzieci urodzonych od 1 czerwca 2017 roku do 1 czerwca 2018 roku. Narodziny maluchów mogą uczcić, sadząc drzewo na terenie wybranego przez siebie osiedla: Podolszyce Północ, Borowiczki, Radziwie, Wyszogrodzka, Kolegialna, Miodowa oraz Skarpa. Dodatkowo mogą umieścić przed rośliną tabliczkę z wpisaną przez siebie treścią, np. datą narodzin dziecka, imieniem, nazwiskiem itp.

W sadzeniu drzew może wziąć udział każdy pełnoletni mieszkaniec Płocka, który pragnie upamiętnić przyjście na świat swojej pociechy. Tegoroczna odsłona akcji dotyczy dzieci urodzonych od 1 czerwca 2018 roku do 1 czerwca 2019 roku (dla każdego dziecka można posadzić 1 drzewo). Jej uczestnikiem może być jedynie osoba zameldowana w Płocku. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny, a zakup drzew i pamiątkowych tabliczek leży po stronie Miasta Płock.

Aby wziąć udział w akcji „Drzewa Młodych Płocczan” należy wypełnić formularz, który będzie uruchomiony 1 czerwca i aktywny do 1 września 2019 roku (w przypadku wyczerpania puli drzew przewidzianych do posadzenia w trzeciej edycji, formularz zostanie wyłączony wcześniej).Pierwsze sadzenie drzew zaplanowane jest jesienią 2019 roku w okresie od września do listopada. Nasadzenia realizowane będą według planu opracowanego przez Zespół Zieleni Miejskiej i Ochrony Przyrody.

Formularz zgłoszeniowy (aktywny od 1 czerwca)