Miejsce jest atrakcyjne. Czy znajdą się chętni, aby otworzyć tam lokale gastronomiczne?

Jeżeli tylko będą chętni to płockie bulwary wiślane zyskają restaurację i dwa bary. Ratusz w poniedziałek ogłosił przetarg na wynajęcie budynku gdzie znajduje się miejsce na trzy lokale gastronomiczne. 

– Jest to restauracja o powierzchni 70,11 mkw oraz dwa bary o powierzchni 11,88 i 12,03 mkw. Wynajmujący będzie musiał utrzymywać jeszcze ogólnodostępne, całoroczne WC, a także WC (wewnętrzne) obsługujące wspomniane bary – wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

Przetarg na wynajem lokali odbędzie się 30 maja w formie ustanej. Cena wywoławcza za 1 m2 powierzchnie miesięcznego czynszu to 15 zł. Administratorem lokali jest Agencja Rewitalizacji Starówki. Tam też można się dowiedzieć o szczegółach przetargu. Ewentualnie wejść na stronę UMP.

Woźniak tłumaczy, że osoba, która wygra licytację i podpisze umowę będzie musiała jeszcze zapłacić za dzierżawę terenu wokół lokali. To teren pod ogródki. Stawka w tym przypadku wynosi 6,123 tys. zł w okresie od 1 maja do 30 września oraz 679,5 zł w okresie od 1 października do 30 kwietnia. Okres dzierżawy będzie obowiązywać do 31 marca 2022 roku.

Polecamy: Nowe życie płockich bulwarów wiślanych. Największa atrakcja na otwarciu… [FOTO]

Fot. Jacek Łukaszewski.