Wstrząsający dokument. Tomasz Sekielski dociera do księży pedofilów i ich ofiar [VIDEO]

Dziś, czyli w sobotę, o godz. 14:30 na kanale Tomasza Sekielskiego na youtube premiera wstrząsającego dokumentu „Tylko nie mów nikomu”. Autor przedstawia w obrazie historię 9 księży pedofilów oraz dramat ich ofiar – tych, które widzowie zobaczą na ekranie, oraz tych, o których się dowiedzą. 

– Jeden z duchownych nagrany ukrytą kamerą przyznaje, że nie tylko 7-letnie Ania i Monika były przez niego wykorzystywane seksualnie, że dziewczynek było więcej – czytamy w portalu „Na Temat”. Gdzie go obejrzeć dokument? Tu podajemy stronę. Jeżeli nie będziecie mieli czasu w sobotę, film można będzie obejrzeć w dowolnym terminie.

– Film nie jest antykościelny, ani antyreligijny. Wiary w ogóle nie dotyka – mówi Tomasz Sekielski. – Jeśli chodzi o Kościół, jak może być antykościelnym coś, co pokazuje patologię, z której Kościół powinien się rozliczyć – stwierdza autor dokumentu. – Film pokazuje przestępców, którzy w Kościele nie powinni zajmować żadnych stanowisk.

Sekielski przyznaje, że jest przygotowany na hejt i „wiadro albo wannę pomyj”, które wyleją na niego „obrońcy Kościoła” po premierze filmu. – Będę jednak starał się zachować spokój – podkreśla Tomasz Sekielski.

W wywiadzie udzielonym portalowi „Na temat”, autor twierdzi, że „to w interesie Kościoła jest, aby wypowiedzieć zdecydowaną, bezwzględną walkę przestępcom seksualnym wśród księży. Co więcej, ta walka nie może się skończyć tylko na tym, że jeden czy drugi ksiądz zostaną wydaleni ze stanu kapłańskiego. To powinno też polegać na tym, że odpowiedzialność poniosą też biskupi, którzy albo udawali, że nie widzą, ale ukrywali przestępców w sutannach. Wtedy dopiero będę mógł powiedzieć, że Kościół w Polsce podchodzi poważnie do tematu.”

Poniżej zwiastun dokumentu, który od 9 maja obejrzało już prawie 200 tys. widzów.