Powiatowy Dzień Ziemi po raz 20! Bogaty program z mnóstwem atrakcji

image_pdfimage_print

Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez Powiatu Płockiego. Na uczestników tego dnia czeka zawsze mnóstwo atrakcji. Mowa o Powiatowym Dniu Ziemi, który odbędzie się w Słubicach, 12 maja, czyli w najbliższą niedzielę. Do udziału w imprezie zaprasza starosta płocki Mariusz Bieniek oraz wójt gminy Słubice Jacek Kozłowski.

W tym roku będzie to impreza wyjątkowa, bowiem jest to jubileuszowa edycja wydarzenia. Powiatowy Dzień Ziemi mieszkańcy będą świętować po raz 20! Początek imprezy zaplanowano na godzinę 14:00 na boisku Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II. Oprócz tego, że na scenie będzie się działo bardzo dużo, na mieszkańców będą czekały stoiska, na których będzie można kupić produkty regionalne czy dzieła artystyczne twórców ludowych.

Na szkolnym boisku zaprezentują się sołectwa gminy Słubice. Mieszkańcy będą mieli także okazje wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. W programie imprezy przewidziano mnóstwo konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Od godz. 14:00 scena będzie tętniła życiem. Swój dorobek artystyczny zaprezentują publiczności przedszkolaki i młodzież szkolna, orkiestra dęta OSP Słubice czy  zespół ludowy Grzybowianki. Przewidziano także występ gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Playboys. Na zakończenie Dnia Ziemi odbędzie się zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ Dawid.

Poniżej dokładny program i plakat zapraszający na wydarzenie

Fot. Archiwum Starostwo Powiatowe Płock.