Wypadek, kolizje, kradzieże i 11 kierowców już bez prawa jazdy. Bilans świątecznego weekendu

Aż jedenastu kierowców w czasie świąt straciło prawo jazdy. Na ulicach Płocka i powiatu doszło do trzydziestu trzech kolizji i jednego wypadku. Policjanci odnotowali także kradzieże i akty wandalizmu.

Wypadek zdarzył się w niedzielę, 21 kwietnia, ok godz. 18:15 w Płocku na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia-Bielska. – Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca bmw 22-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podczas skręcania w lewo, kierującemu peugeotem. Kierujący peugeotem, 71-latek mieszkaniec powiatu płockiego, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – relacjonuje Marta Lewandowska z KMP w Płocku.

W czasie świąt złodzieje nie próżnowali. W Mańkowie dokonano kradzieży rzeczy z pojazdu osobowego, wartość strat 1500 zł. Z kolei w Płocku przy ul. Dabrówki złodzieje włamali się do mieszkania i ukradli telewizor. – W tej chwili trwają czynności w celu ustalenia sprawcy włamania i kradzieży telewizora – tłumaczy Lewandowska. Przy ul. Kolegialnej doszło do kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi.

W sobotę w Płocku przy ul. Sienkiewicza wandal uszkodził szyby i elewację budynku, sprawca został jednak zatrzymany przez policjantów. Przy ul. 1-go Maja uszkodzono nawierzchnię tartanową i ogrodzenie boiska szkolnego – wartość strat oszacowano na 3 tys zł.