Płocka pływalnia zmieni się nie do poznania. „Podolankę” czeka ogromny remont

image_pdfimage_print

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w połowie sierpnia płocczanie, i nie tylko, będą mogli korzystać z praktyczniej nowej pływalni. W taką bowiem dzięki przewidywanemu remontowi, zamieni się Podolonka. Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił w piątek przetarg na modernizację rekreacyjnej części najpopularniejszej, płockiej pływalni.

Pod nazwą „Modernizacja niecki basenu rekreacyjnego na Pływalni PODOLANKA przy ulicy Czwartaków 6” kryje się mnóstwo nowości. „Modernizacja ma na celu przebudowę istniejącego basenu rekreacyjnego o konstrukcji żelbetowej, wyłożonego okładziną ceramiczną poprzez wyłożenie niecki stalą nierdzewną wraz z wykonaniem atrakcji wodnych z przyłączami wodnymi i elektrycznymi oraz wykonaniem ceramicznej nawierzchni plaży wokół modernizowanej niecki (plaża to nawierzchnia zewnętrzna wokół niecki). Zadanie obejmuje także przebudowę istniejącej sieci technologicznej wody basenowej” – opisuje inwestycję MOSiR.

– Wymiana niecki na stalową spowoduje, że basen rekreacyjny będzie szczelny. Do tego dojdzie wiele atrakcji: trzy dysze do masażu placów zamontowane na bocznej ścianie, będzie ławeczka rurowa, armatka wodna, czy leżanka powietrzna – leży się na ławie, pod którą jest woda z bąbelkami – wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza. Dodaje, że w obiekcie znajdzie się też miejsce na gejzer powietrza, czyli mały basen, w którym co pewien czas dochodzi do wypchnięcia wody.

Będzie także grota sztucznej fali i rwąca rzeka o długości 26 metrów i szerokości 1,8 metra. Będzie można sobie w niej postać lub popłynąć – pod prąd lub z prądem – nasz rozmówca wymienia atrakcje, które będą czekały na użytkowników pływalni. Co bardzo ważne. Dotychczasową betonową nieckę, która miała przecieki, zastąpi nowoczesna – stalowa niecka, która jest zawsze szczelna. Zamawiający chcą uzyskać na nieckę 20 lat gwarancji.

Firmy mogą składać oferty na wykonanie prac do 30 kwietnia. MOSiR chce rozpocząć modernizację pływalni 2 czerwca, a planowane zakończenie remontu, przewiduje na 12 sierpnia.

Co prawda remont Podolanki wypadnie akurat w czasie wakacji, ale planowane atrakcje, które po remoncie zyska pływalnia, wynagrodzą wszelkie niedogodności, związane z oczekiwaniem na użytkowanie zmodernizowanego i wyremontowanego obiektu.

Fot. MOSiR.