Interna w Szpitalu Św. Trójcy odnowiona. Jest też nowy sprzęt od WOŚP [FOTO]

image_pdfimage_print

– Interna w Szpitalu Świętej Trójcy już po remoncie. Zakończył się drugi etap, wartej 7 mln zł, inwestycji. Na oddział noworodkowy dotarł też kolejny sprzęt od WOŚP, w tym bardzo wygodne fotele-leżanki dla rodziców chorujących dzieci – napisał prezydent Andrzej Nowakowski na swoim profilu na Facebooku.

Tym sposobem, w trzech zdaniach, prezydent Płocka podsumował ogromną inwestycję, która właśnie dobiegła końca. Placówka może się cieszyć wyremontowanym oddziałem chorób wewnętrznych. Odcinek B interny w Szpitalu Św. Trójcy został kompletnie odnowiony. Nowy wygląd zyskały sale chorych, łazienki czy gabinety personelu medycznego.

Sale chorych wyposażono w nowoczesne łóżka, które znacznie podniosą komfort pacjentów – a to najważniejsze. Co ważne, prawie wszystkie sale zyskały łazienki, co też jest ogromnym plusem dla samopoczucia chorych. W tej chwili interna w miejskim szpitalu ma do dyspozycji 51 łóżek. To jednak nie wszystko. Oprócz praktycznie nowiutkiego oddziału, szpital wkrótce otrzyma nowy sprzęt do pracowni kardiograficznej. Warto dodać, że remont oddziału był jednym z punktów programu wyborczego Andrzeja Nowakowskiego.

Przy okazji odwiedzin dziennikarzy w placówce szpital pochwalił się również sprzętem, który jest darem od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wsparciu Fundacji Jurka Owsiaka oddział neonatologiczny otrzymał dwa stanowiska do resuscytacji, aparat USG, dwa pulsoksymetry, cztery ciepłe gniazdka – urządzenia, które służą do ogrzewania noworodków i wcześniaków, dwie lampy do fototerapii. Za przysłowiową – chwilę – oddział zyska też pompy strzykawkowe, kardiomonitory, oraz wagi elektroniczne. A na oddział pediatryczny trafiło 20 wygodnych i nowoczesnych foteli dla rodziców, którzy w szpitalu czuwają przy łóżkach swoich pociech.

Polecamy: Wielki remont w Szpitalu św. Trójcy. Jest też nowy sprzęt dla trzech oddziałów [FOTO]

Fot. UMP.