Na studentów czeka 100 miejsc pracy. Ruszył nabór na ‘Praktyki u Marszałka’

image_pdfimage_print

Właśnie ruszyła kolejna edycja programu „Praktyki u Marszałka”. Od lipca do końca września na studentów czeka 100 miejsc w urzędzie marszałkowskim w Warszawie oraz jego delegaturach. Miesiąc praktyk w urzędzie to okazja do zdobycia ciekawego doświadczenia i jednocześnie sprawdzenia swoich umiejętności. Co ważne – praktyki są płatne!

– Nasz program praktyk to dla młodych ludzi możliwość zdobycia nie tylko tak potrzebnego na rynku pracy doświadczenia zawodowego, ale także sprawdzenie, jak taki urząd funkcjonuje od wewnątrz. Warto też wspomnieć, że to właśnie m.in. za ten program nasz urząd otrzymał w ostatnim czasie najwyższą nagrodę – Diamentową Statuetkę w ogólnopolskim konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Kapituła doceniła zarówno sposób organizacji, jak i przebieg praktyk. Zachęcam studentów z Mazowsza do zgłaszania się na praktyki w urzędzie – zaprasza marszałek Adam Struzik.

„Praktyki u Marszałka” to program stworzony dla studentów studiów dziennych – niezależnie od tego, czy to uczelnie publiczne czy prywatne. Ważne, aby miały swoją siedzibę na Mazowszu. Zgłaszający się, muszą mieć zaliczony I rok studiów. Warunkiem udziału w praktykach jest też zameldowanie na stałe na terenie naszego województwa. Praktyki będzie można odbywać w siedzibie głównej urzędu – w Warszawie, ale też w delegaturach, które znajdują się w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach.

Na okres praktyk można wybrać sobie lipiec, sierpień lub wrzesień. Do przepracowania jest 20 dni roboczych – zawsze od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. Z każdą osobą zawierana będzie umowa zlecenie, a za przepracowany czas przysługiwać będzie wynagrodzenie. Przy pełnym miesiącu będzie to 2205 zł brutto.

W tym roku zapisy będą odbywać się najpierw w formie elektronicznej. Na specjalnie stworzonej stronie (zakładka Praktyki na www.mazovia.pl) należy wypełnić formularz, który później musi być wydrukowany i po podpisaniu złożony osobiście w urzędzie lub wysłany pocztą. Ważne, aby nie pominąć żadnego kroku. Rejestrować można się już od 8 kwietnia, a podpisany wniosek trzeba złożyć najpóźniej do 26 kwietnia.

Dlaczego „Praktyki u Marszałka” cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Poza tym, że pracodawcy poszukując osób do pracy, cenią u nich zdobyte wcześniej doświadczenie zawodowe, to studenci mają też świadomość, że praktyki w urzędzie marszałkowskim to możliwość zdobywania nowych doświadczeń w cenionej instytucji, która otrzymała wcześniej tytuły np. „Przyjazny Urząd” i „Troskliwy Pracodawca”, a ostatnio Diamentową Statuetkę w ogólnopolskim konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi.