Jak walczyć z czymś, czego nie widzimy? Ciekawe warsztaty w płockim Włodkowicu

image_pdfimage_print

Stres jest naturalną reakcją organizmu, nieodłącznym elementem naszego życia. Nie jesteśmy w stanie uniknąć sytuacji stresowych, ale możemy mieć nad nim kontrolę i zaradzać jego skutkom. Jak to zrobić? Dowiecie się, biorąc udział w warsztatach pn. „Pokonaj stres – metody skutecznego radzenia sobie ze stresem”.

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku włączyła się ogólnopolski projekt „Gra o karierę – Biura Karier dla Ciebie”. W ramach tego przedsięwzięcia 11 kwietnia płocka uczelnia zaprasza na bezpłatne warsztaty, których tematem wiodącym będzie właśnie stres.

Zakres tematyczny spotkania:
1. Definicja stresu
2. Przyczyny stresu – stresory – sytuacje trudne
3. Reakcje na stres – objawy fizjologiczne, psychologiczne i behawioralne
4. Konsekwencje długotrwałego stresu
5. Techniki radzenia sobie ze stresem

Twórca pojęcia stresu – Hans Selye – powiedział „Jak długo będziemy żyć, tak długo nie uda nam się uniknąć stresów. Możemy jednak nauczyć się, jak minimalizować ich szkodliwe skutki”. Pierwszym krokiem do tego, jest poznanie mechanizmów działania stresu, uświadomienie sobie, jakie są jego przyczyny, objawy i długotrwałe konsekwencje. Czasami stres miewa charakter mobilizujący, bywa też destrukcyjny, jednak to my decydujemy, jaką rolę w naszym życiu odegra.

Na warsztaty można się zapisać wysyłając e-mail na adres: praca@wlodkowic.pl

Fot. Shutterstock.